Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 28 Μαρ 2024, 19:22

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88188 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 11:29 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 09 Νοέμ 2008, 22:17
Δημοσιεύσεις: 213
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Medium (100-500)
αχ,βαχ.........οχι αλλο καρβουνοοοοοο!!!!!

Καλως ηρθες Νικο :)


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88190 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 11:44 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 24 Μαρ 2011, 18:23
Δημοσιεύσεις: 258
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 20
Type of Aquarium: Big (500-1000)
G.T έγραψε:
nikostrex έγραψε:
G.T έγραψε:
nikostrex έγραψε:
παιδια καλως σας βρηκα και εγω
ας πω και λιγα λογια για εμενα..
ασχολουμε στο χομπυ απο το 1992 για καποιο διαστημα τα ειχα παρατησει ηταν μια δικια μου επιλογη τοτε (αμα φτιαχνεις σπιτι δεν μπορεις να εχεις και το χρονο να κρατας 3 ενυδρεια που ειχα τοτε)
παμε ομως στο προκειμενο
σε φορουμ αρχισα να γραφω πριν απο ενα περιπου χρονο..
αυτο που αποκομησα εγω σε ολο αυτο το διαστημα ειναι οτι δυστυχως και ξαναλεω δυστυχως το συγκεκριμενο ενυδρειακο φορουμ για εμενα που ειμαι και αισθανομαι χομπιστας δεμ πρεπει να λεγεται φορουμ!!
με αυτο που γραφω μην πειτε καποιοι οτι βγαζω πικρια γιατι θα πω καλοπροαιρετα οτι κανετε λαθος :)
η λεξη χομπυ τι σημαινει...?
ας μιλησω εγω για τον ευατο μου προσωπικα.
η λεξη χομπυ σημαινει για εμενα να μοιραζεσαι γνωση, να εχεις αποψη, να μπορεις να βοηθας καινουργια παιδια να μπουνε στο χομπυ με σωστα βηματα χωρις να εχεις οικονομικο αντίκρισμα σε αυτο που κανεις
για αυτο και η λεξη χομπυ δεν ειναι λεξη ΔΟΥΛΕΙΑ(για αυτο υπαρχουν τα σαιτ που εχουνε τα μαγαζια για να μπαινει ο καθενας και να αγορασει εκεινος οτι θελει)
οταν λεγεται ομως ενυδρειακο φορουμ σημαινει οτι δεν ειναι μαγαζι και οτι μπορει ο καθε χομπιστας να πει την γνωμη του και την αποψη του οποια και ειναι αυτη χωρις να την λογοκρινει κανενας η να την σβησει (παραδειγμα αν πεις σε καποιον οτι για εσενα δεν ειναι επαγγελματιας και τα επειχηρηματα σου ειναι ισχυρα προσβαλεις κανενα γραφωντας κατι τετοιο η απλα κανεις κακο στα μαγαζια που παιζουν διαφημιση απο κατω ρωταω τωρα εγω ...?
ποιο ειναι λοιπον το νοημα και η λεξη forum ...?
αλλωστε και απο ενα ενυδρειακο φορουμ αυτο που περιμενη ο χομπιστας (ειτε ειναι καινουργιος ειτε ειναι παλιος) να βοηθηθεί ωστε να φτιαξει ενα ενυδρειο ακομα καλυτερο και απο το δικο μας (σας) + της οποιεδηποτε φιλιες που θα δημιουργηθουν μεσα απο ενα forum αυτο ειναι το ζητουμενο για εμενα και τιποτα αλλο
και οχι οταν πρεπει να πει κατι που τον πνιγει για καποιο μαγαζι αμεσως αυτος ειναι που κανει λαθος και το μαγαζι η και συντονιστες να του την πεφτουν
βλεπεις η αληθεια πολλες φορες ποναει...
τελος παντον βρε παιδια ευχομαι εδω τα πραγματα να ειναι διαφορετικα...
και επειδη δεν βλεπω διαφημιση να υπαρχει εδω προσφερω μια δωρεα 50 ευρω για το φορουμ
ας ερθει σε επικοινωνια μαζι μου ενας συντονιστης
συγνωμη αν σας κουρασα
ευχαριστω πολυ
Νικος


Νικο καλως ηρθες και σε αυτην την παρεα. Αυτο που θελω να σου τονισω εγω ειναι πως ευτυχως κανενα φορουμ δεν ειναι υποχειριο,ουτε τα μελη του καθοδηγουμενα,μιας και εχουν την ελευθερια αποψης και επιλογης.Λιγο ποιο περιεργα,εγω βλεπω τα φορουμ σαν ενα συνδικαλιστικο οργανο τον απανταχου ενυδρειοφιλων,μεσα στο οποιο μπορουμε να συζηταμε τα προβληματα που αντιμετοποιζουμε στις αγορες μας,και μεσα απο τον ομαδικο χαρακτιρα που κατεχουν να προσπαθησουμε να αναπτυξουμε μια σχεση αλληλοστυριξης.οπως σου ειπαν και τα παιδια παραπανω,χομπυ ειναι μια αφιλοκερδη δραστηριοτητα που απλα σου γεμηζει τον χρονο ευχαριστα και το φορουμ ειναι η λεσχη αυτων των που ασκουν την ιδια δραστηριοτητα.Για να σου μιλησω λιγο εκτος ενυδρειακων,επιδη ειμαι μελος σε φωτογραφικο φορουμ,καθως και στο φορουμ της μαρκας του αυτοκινητου μου,το να πω και να πω δημοσια οτι ο ταδε μου εκανε καλυτερη προσφορα απο γτον ταδε,ή ο χ μου συμπεριφερθηκε ποιο καλα και επαγγελματικα απο τον ψ δεν ειναι διαφημιση,ουτε εγω παει να πει οτι χρηματιζομαι,ειναι σαν ενα μεγαλο βιβλιο παραπονωνβ που ο καθενας γραφει τη αποψη του για ολους.Στο κατω κατω,επιδη οπως ξανα αναθερθηκε και παραπανω λογο του οτι τα καταστηματα εχουν απλα τον χαρακτηρα του μεταπρατη και απλα βαζουν ενα κερδος πανω στο προιον που πουλαν,οταν θα εχουν αποδυναμοθει πληρως λογο φυγης των αγοραστων στα ιντερνετικα μαγαζια,χωρις φυσικη υποσταση, του εξωτερικου,οπως πχ τα διαφορα κινεζικα λεντομαγαζα που εχεις προτεινει, και δεν θα μπορου να στηριξουν την παροχη αγαθων για την τρελα μας,γιατι απλα θα ημαστε εμεις τα "τουβλα στον τοιχο" της καταστροφης του χομπυ μας.
Ελπιζω ναμην σας κουρασα,να μην σε εθιξα Νικο και να μην εχουμε ξανα ενα θεμα με 4 σελιδες ποστ και αντιπαραθεσεις μεσα σε λιγες ωρες...
Καλη σου συνεχεια


προσθεου παλικαρι μου γιατι να με θιξεις πολυ ωραια τα λες ετσι και αλλιως
απλα οταν τα ελληνικα μαγαζια (οχι ολα γιατι ειναι κριμα να παρει η μπαλα τα καλα μαγαζια)
δεν σκεφτονται οπως οι κινεζοι η αμερικανοι που στης συναλλαγες τους λειτουργουν πολυ καλυτερα ασχετα απο την αποσταση που μας χωριζει

εχω εμπειριες πολυ καλες να αφηγηθω απο ξενα sait (μιας και κανω αγορες απο το 2004) για την εξυπηρετηση την τεχνικη υποστηριξη
ακομα και για αλλαγη προιοντος
ποτε μου δεν ειχα προβλημα
τωρα θα μου πεις οτι και τα ελληνικα μαγαζια πρεπει να ζησουνε και θα συμφωνησω
αλλα μημπως πρεπει τα ελληνικα μαγαζια να αλλαξουνε νοοτροπια και σκεπτικο ρωταω τωρα εγω...? για να κρατησουν εδω τους πελατες παρα να τους βλεπουν να φεβγουν σε ξενα σαιτ πρεπει και οι ιδιοι να αναρωτηθουν τι φταιει και να το διορθωσουνε.

α ξεχασα φιλε G.T γιατι δεν γραφεις και φωτης το ονομα σου για να μιλαμε καλυτερα :P

ξεχασα ομως φιλε φωτη και κατι αλλο να σου πω και θα στο πω
οταν ενα μελος αποχωρη για τον οποιοδηποτε λογο που εσυ τον ξερεις καλυτερα.... καλο ειναι αν σεβεσαι τον ευατο σου να μην ανοιγεις θεμα που θιγεις ενω ξερεις οτι ο αλλος δεν θα ειναι εκει να απαντησει (εισαι και συντονιστης ειναι κριμα γιατι διχνεις φθηνος πολυ φθηνος) .... απλα κατανοητα και τουμπανικα οπως και τα κοραλλια .....!!!!!!!!!!!


Κατ αρχας,δεν ειμαι ο Φωτης....Και το αν ο Φωτης που λες ειναι καλος συντονιστης εχει κριθει απο αλλους και οχι απο σενα.Επισης να σου θυμησω οτι απο καπου φευγεις οταν αποχωρεις με δικια σου θεληση και οχι οταν σε διωχνουνε....και το ειπα,να μην γεμησουμε το θεμα με ποστ αντιπαραθεσεων,δεν με ακουσες....


βλεπεις εδω φιλε φωτη η σκεψη τον ανθρωπον διαφερει...
και αν θελεις να το παρουμε απο την αρχη απο την στιγμη που βγηκες να με χαιρετησης μιας και το ποστ ειναι το καλως ηρθατε δεν εκανες το αυτονοητο να με καλωσορισης δηλαδη
αυτο που εκανες ηταν απλα να ριχνεις εχμες στο προσωπο μου
σου εγραψα κατι και δεν μου απαντησες...
οταν ενα μελος δεν εχει δικαιωμα να απαντηση γιατι τον εχετε κλειδωμενο και εσυ που εισαι συντονιστης αμεσως μετα ανοιγεις θεμα που θιγεις το συγκεκριμενο ατομο το οποιο δεν μπορει να απαντηση
αυτο διχνει οτι σε τιμα νομιζεις?
για αυτο σου ειπα οτι εισαι φθηνος πολυ φθηνος
βλεπεις εδω δεν εχεις δικαιωμα να σβησεις το ποστ αυτο που γραφω
απλα και φιλικα
κοιτα τα του σπιτι σου και ασε τους αλλους να δουν το δικο τους σπιτι που ευτυχως ειναι πολυ ποιο νοικοκυρεμενο
και δεν εχει της κλικες και τα παιχνιδακια που εχει το δικο σου σπιτι
και καλο ειναι καποια στιγμη να παψετε να ασχοληστε μαζι μου κοιταξτε να φτιαξεται το forum που εχετε και αφηστε με εμενα
απλα φιλικα και κατανοητα
Νικος εγω εχω ονομα και το λεω οπως και πολλα αλλα πραγματα........


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88191 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 11:56 
Χωρίς σύνδεση
Montipora (2000+)
Montipora (2000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 10 Ιαν 2009, 13:28
Δημοσιεύσεις: 2866
Images: 2
Τοποθεσία: Αθήνα - Γαλάτσι
Has thanked: 37 times
Been thanked: 45 times
Experience in Years: 8
Type of Aquarium: Not yet
Παίδες, θα παρακαλούσα πάρα πολύ να μην ξεφύγουμε άλλο από το θέμα το οποίο είναι το καλωσόρισμα του Νίκου.

_________________
Αλέξανδρος


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88192 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 12:23 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Απρ 2008, 23:45
Δημοσιεύσεις: 1270
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Όπως και να εχει για εμάς ο Νίκος είναι ένα Νέο μέλος και η συμπεριφορά μας είναι και θα είναι όπως σε όλα τα νεα μέλη
Νίκο δεν ξέρω τι εχει γινει και ειλικρινά δεν με νοιάζει
Εδω είμαστε και τα λέμε για το χόμπι και τίποτα άλλο
Και πάλι καλώς ήρθες

_________________
ELOS ADDICTED


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88193 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 12:29 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 24 Μαρ 2011, 18:23
Δημοσιεύσεις: 258
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 20
Type of Aquarium: Big (500-1000)
gemanolo έγραψε:
Όπως και να εχει για εμάς ο Νίκος είναι ένα Νέο μέλος και η συμπεριφορά μας είναι και θα είναι όπως σε όλα τα νεα μέλη
Νίκο δεν ξέρω τι εχει γινει και ειλικρινά δεν με νοιάζει
Εδω είμαστε και τα λέμε για το χόμπι και τίποτα άλλο
Και πάλι καλώς ήρθες


παιδια χιλια ευχαριστω για το πολυ γλυκο τροπο καλωσορισματος σας!!
αυτο ειναι το νοημα σε ενα χομπυ να αισθανεσαι σαν το σπιτι σου
και εγω το αισθανομαι ειδη...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88197 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 13:02 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
OPEN και ΤΖΑΜΠΑ


Καλωσήρθες φίλε !

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88198 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 13:18 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 08 Μάιος 2008, 17:26
Δημοσιεύσεις: 3262
Images: 0
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Experience in Years: 2
Type of Aquarium: Medium (100-500)
καλώς ήρθες Νίκο .
Αργείς με τις φωτογραφίες :D

_________________
sent from my couch

Γιώργος
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88204 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 16:28 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 22 Μάιος 2010, 02:34
Δημοσιεύσεις: 66
Τοποθεσία: Ζάκυνθος
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Nano
Αλεξ,χιλια συγνωμη που σε παρακουω,αλλα αναγκαζομαι να απαντησω.....

Νικο ακομα πιστευεις οτι ειμαι ο Φωτης,αλλα για μια ακομα φορα πεφτεις εξω....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΦΩΤΗΣ....απλα αν συνεχεισεις να με λες Φωτη,φροντισε και την λαμπαδα που θα μου φερεις το Πασχα νονε μου....

Αντε καλο κουραγιο


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88209 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 18:13 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 24 Μαρ 2011, 18:23
Δημοσιεύσεις: 258
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 20
Type of Aquarium: Big (500-1000)
G.T έγραψε:
Αλεξ,χιλια συγνωμη που σε παρακουω,αλλα αναγκαζομαι να απαντησω.....

Νικο ακομα πιστευεις οτι ειμαι ο Φωτης,αλλα για μια ακομα φορα πεφτεις εξω....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΦΩΤΗΣ....απλα αν συνεχεισεις να με λες Φωτη,φροντισε και την λαμπαδα που θα μου φερεις το Πασχα νονε μου....

Αντε καλο κουραγιο


τωρα το κουραγιο δεν ξερω που κολαει φιλε φωτη...(βλεπεις ειμαι ο νονος σου σε βαπτισα και εχω καθε λογο μιας και ειμαι ο νονος σου να σε λεω φωτη)
μιας και εδω ολοι μας εχουμε ονοματα και επειδη δεν μου αρεσει να μιλαω σε καποιον που δεν εχει τα ουμπαλα
να πει το ονομα του ετσι εγινα νονος σου.....
και οσο το αντε καλο κουραγιο τι θελεις με αυτο να αποδειξης οτι εδω σε αυτο το φορουμ θελει κουραγιο για καποιους που προερχονται απο αλλο μη ενυδρειακο φορουμ με το τιτλο klikazone
ευτυχως τα πραγματα φιλε φωτη διαφερουν εδω ...

καλη συνεχεια σου ευχομαι τα καλυτερα σε οτι κανεις
απλα φιλικα και κατανοητα
Νικος


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: καλως ηρθα και εγω εδω...
#88214 Δημοσιεύτηκε: 25 Ιουν 2012, 19:34 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 30 Μαρ 2011, 21:17
Δημοσιεύσεις: 402
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 2
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Δε μου λες δε κανεις και ενα καταλογο μιας που ηρθες τι θελεις να αλλαξουν τα παιδια εδω στο φορουμ;
Να μη εχουμε ψευδωνυμα ,να βαφτιζεις κοσμο και αλλα

Εισαι πολυ εριστικος οταν σου λεει δε με λενε φωτη και συνεχιζεις αλλα το εχεις αυτο και απο αλλες συζητησεις

Ολο λεω μη γραψεις σε μενα αλλα ο τυπος δε παιζεται....


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα   Συγγραφέας   Απαντήσεις   Προβολές   Τελευταία δημοσίευση 
Ανοιχτά και αύριο Κυριακή (16/07/23)!!!

στο Aquariumshop.gr

aquariumshop

0

45

15 Ιούλ 2023, 20:41

Νέα εισαγωγή θαλασσινών ψαριών και ασπόνδυλων

στο Aber Aquatic

Aber Aquatic

0

39

30 Μαρ 2023, 19:07


Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com