Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 28 Μαρ 2024, 20:20

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52170 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 16:00 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Elgrec0 έγραψε:
Καλημερααααααα

Μίλησα με αντιπρόσωπο και με παρέπεμψε στο κατάστημα που εκανα την αγορά , το πηγα λοιπόν εχθες το απόγευμα και μου είπαν πως θα το στείλουν αυτοι στον αντιπρόσωπο (thnx geso) και μόλις επισκευαστεί θα το ξαναστείλουν πίσω για να πάω να το πάρω... Εγω το μόνο που ξέρω ειναι οτι θα μείνω χωρίς σκιμμερ για μια εβδομάδα (μακάρι να μην είναι παραπάνω) , αν δεν ήμουν εγω και ηταν κανένας με μεγαλύτερο ενυδρείο και περισσότερη φόρτωση τι θα γινόταν δλδ? ευχέλαιο :angel10: :angel10: ?

τεσπα το πάθημα μάθημα , θα παρω κάνα κινέζικο με 70 ευρο να το έχω καβατζα σε περιπτωση βλάβης...

μακριά από εσάς :supz:

Μην αγχωνεσαι δεν παθαινει τιποτα το ενυδρειο αν μεινει και μια εβδομαδα χωρις σκιμερ,αρκει ολα τα αλλα να ειναι οκ.

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52174 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 16:22 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 02 Αύγ 2009, 16:07
Δημοσιεύσεις: 86
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Βασίλης 29 έγραψε:
Πηγαινε παρε ενα JAD 2516 να το εχεις εφεδρικο.
Και που ξερεις μπορει να σου αρεσει κιολας :D


χεχε ειχα ενα , αλλα το πεταξα και πηρα το τουνζε γιατι κολλουσε συνεχεια η αντλια! :axe:

μαλλον δε με θέλει κανενα!!!!!!!!!

_________________
...Do you know what you're supposed to do to meet a mermaid? You go down to the bottom of the sea where the water's not even blue anymore and the sky's only a memory, a thought in the silence. And you stay there. Then you decide that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come and they greet you and they judge the love that you have for them, if it's sincere, if it's pure, they'll be with you, take you away forever...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52185 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 20:40 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Elgrec0 έγραψε:
sifnos έγραψε:

δε θα ειχε Tunze με μεγαλυτερο βιοφορτιο :wink: αν παθαινε βλαβη..η αντλια του δηλαδη θα εβαζες μια δευτερη που ευκολα θα εβρησκε και απο καποιο φιλο χομπιστα(μια πλη επιστροφης) μεχρι να φτιαξει τη δικια του.


Ναι ε? Με θάμπωσε το όνομα :rolleyes: , αν παιξει αλλαγη στο μελλον να παω σε ντελτεκ η ν2?

για την αλλαγη ανλτιας το σκεφτηκα αλλα δεν γινεται , διοτι το σκιμμερακι αυτο ειναι κομπακτ και θελει συγκεκριμενες διαστασεις καθως και διατομη της εξοδου της αντλιας , ειναι περιεργο στο εσωτερικο του , τουλαχιστον 2 που δοκιμασαμε δεν παιζανε (απο την αποψη οτι δεν χωραγαν)!

ναι το ξερω πολυ καλα το σκιμμερακι αυτο..εχω δουλεψει αρκετα απο αυτα :wink: η μονη πατεντα που εχω σκεφτει για να μπει αλλη ανλια ειναι να κανεις μια επεκταση με pcv εκει στο εσωτερικο του καινα βαλεις αλλη ααντλια αλλα δεν εξιζει την ταλαιπορια και τον κοπο.Ειναι τοσο δυσκολο να το ρυθμισεις μιας και πρεπει να κανεις ολο το σκιμμερ πανω κατω μεχρι να βρειςτη σωστη σταθμη...αστα.αν θελεις κατι οικονομικο και καλο δοκιμασε το vertex in 80 ή 100. εχω καλη αποψη γι αυτα

_________________
Βασίλης

Why buy when you can D.I.Y.?

Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52189 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 20:50 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
http://www.saltysupply.com/Vertex-IN-80 ... vx1123.htm
120 ευρω :wink: για 300 λιτρα...λεει

_________________
Βασίλης

Why buy when you can D.I.Y.?

Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52234 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 23:58 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 02 Αύγ 2009, 16:07
Δημοσιεύσεις: 86
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Βασίλη σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον που δειχνεις!
Το έχεις βρεί πουθενά Ελλάδα προς πώληση? γιατι απο εξω αν υπολογίσουμε και τα μεταφορικα παει περιπου 180 γιουρια , μηπως με αυτη τη τιμη βρω κατι καλυτερο απο εδω?

_________________
...Do you know what you're supposed to do to meet a mermaid? You go down to the bottom of the sea where the water's not even blue anymore and the sky's only a memory, a thought in the silence. And you stay there. Then you decide that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come and they greet you and they judge the love that you have for them, if it's sincere, if it's pure, they'll be with you, take you away forever...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52237 Δημοσιεύτηκε: 20 Νοέμ 2009, 07:26 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
σε μαγαζι δεν το εχει παρει πουθενα το ματι μου.στα 180 αν βγει και οποτε κανενα μεταχειρισμενο...δεν μου ερχετε τιποτα αλλο

_________________
Βασίλης

Why buy when you can D.I.Y.?

Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52634 Δημοσιεύτηκε: 27 Νοέμ 2009, 13:36 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 02 Αύγ 2009, 16:07
Δημοσιεύσεις: 86
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Επικοινώνησα με το κατάστημα που το είχα αγοράσει 8 μέρες από τη μέρα που τους το άφησα για να το στείλουν στον αντιπρόσωπο για επισκευή και ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ στείλει ακόμα.............
Από δευτέρα που λένε... ρε πλακά με κάνουν?
είμαι 8 μέρες χωρίς σκιμμερ και απ'ότι βλέπω θα είμαι για πολυ ακόμα... η σινουλαρια σήμερα ειναι σαν ανάποδο γαμωτο έχει χυθεί πάνω στο βράχο .

τα νεύρα μου :axe:

_________________
...Do you know what you're supposed to do to meet a mermaid? You go down to the bottom of the sea where the water's not even blue anymore and the sky's only a memory, a thought in the silence. And you stay there. Then you decide that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come and they greet you and they judge the love that you have for them, if it's sincere, if it's pure, they'll be with you, take you away forever...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com