Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 18 Απρ 2024, 10:27

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#51900 Δημοσιεύτηκε: 17 Νοέμ 2009, 01:23 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 02 Αύγ 2009, 16:07
Δημοσιεύσεις: 86
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
το τουνζε μου σιγα σιγα με αποχωριζεται :axe: , νομιζω πως θα μας αφήσει χρόνους!!!! Κανει έναν τρελλό θόρυβο η αντλία του! το καθάρισα αλλα συνεχίζει , έχει κανείς ιδέα τι παίζει απο εγγύηση κλπ? Εστειλα ενα μελ στη Γερμανία αλλα για να πω την αλήθεια δεν ειμαι και πολυ αισιόδοξος.....Η απόδειξη έχει χαθεί αλλα δεν εχει κλείσει χρόνο απο την αγορά του!

τα φώτα σας κύριοι! :roll:

_________________
...Do you know what you're supposed to do to meet a mermaid? You go down to the bottom of the sea where the water's not even blue anymore and the sky's only a memory, a thought in the silence. And you stay there. Then you decide that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come and they greet you and they judge the love that you have for them, if it's sincere, if it's pure, they'll be with you, take you away forever...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#51917 Δημοσιεύτηκε: 17 Νοέμ 2009, 13:36 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 24 Απρ 2008, 10:08
Δημοσιεύσεις: 1088
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Να την πας στο μαγαζί που την πήρες, και να τους πεις να στην αλλάξουν εάν έχει πρόβλημα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#51920 Δημοσιεύτηκε: 17 Νοέμ 2009, 14:00 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 02 Αύγ 2009, 16:07
Δημοσιεύσεις: 86
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
και σε περιπτωση που δεν βρω την αποδειξη? δεν ειναι υποχρεωμενοι να μου κανουν επανεκδοση εαν το ζητησω?

_________________
...Do you know what you're supposed to do to meet a mermaid? You go down to the bottom of the sea where the water's not even blue anymore and the sky's only a memory, a thought in the silence. And you stay there. Then you decide that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come and they greet you and they judge the love that you have for them, if it's sincere, if it's pure, they'll be with you, take you away forever...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#51945 Δημοσιεύτηκε: 17 Νοέμ 2009, 16:12 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Elgrec0 έγραψε:
και σε περιπτωση που δεν βρω την αποδειξη? δεν ειναι υποχρεωμενοι να μου κανουν επανεκδοση εαν το ζητησω?


εννοειται..σε περιπτωση που ειναι ονομαστικη.

_________________
Βασίλης

Why buy when you can D.I.Y.?

Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#51971 Δημοσιεύτηκε: 17 Νοέμ 2009, 18:50 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 16 Μαρ 2007, 00:51
Δημοσιεύσεις: 9030
Images: 2
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Big (500-1000)
Υπάρχει αντιπρόσωπος στην Ελλάδα BELUGA M.Pagonis & Co. επικοινώνησε μαζί του και πες το πρόβλημά που αντιμετωπίζεις.
http://tunze.com/index.php?id=105&type=1&&L=1&C=GR

_________________
Φιλικά ....Γιώργος.
Αν έχετε Mantis στο ενυδρείο σας να της μιλάτε καταλαβαίνουν περισσότερα από τον σκύλο σας.


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52048 Δημοσιεύτηκε: 18 Νοέμ 2009, 13:21 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 02 Αύγ 2009, 16:07
Δημοσιεύσεις: 86
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
παιδες σημερα θα το παω στο καταστημα αλλα το θεματακι που φοβαμαι ειναι μηπως δεν μου το αντικαταστησουν και μεινω καιρο χωρις σκιμμερ......

θα παρω και στον αντιπροσωπο , thnx geso!

_________________
...Do you know what you're supposed to do to meet a mermaid? You go down to the bottom of the sea where the water's not even blue anymore and the sky's only a memory, a thought in the silence. And you stay there. Then you decide that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come and they greet you and they judge the love that you have for them, if it's sincere, if it's pure, they'll be with you, take you away forever...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52120 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 10:51 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 02 Αύγ 2009, 16:07
Δημοσιεύσεις: 86
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Καλημερααααααα

Μίλησα με αντιπρόσωπο και με παρέπεμψε στο κατάστημα που εκανα την αγορά , το πηγα λοιπόν εχθες το απόγευμα και μου είπαν πως θα το στείλουν αυτοι στον αντιπρόσωπο (thnx geso) και μόλις επισκευαστεί θα το ξαναστείλουν πίσω για να πάω να το πάρω... Εγω το μόνο που ξέρω ειναι οτι θα μείνω χωρίς σκιμμερ για μια εβδομάδα (μακάρι να μην είναι παραπάνω) , αν δεν ήμουν εγω και ηταν κανένας με μεγαλύτερο ενυδρείο και περισσότερη φόρτωση τι θα γινόταν δλδ? ευχέλαιο :angel10: :angel10: ?

τεσπα το πάθημα μάθημα , θα παρω κάνα κινέζικο με 70 ευρο να το έχω καβατζα σε περιπτωση βλάβης...

μακριά από εσάς :supz:

_________________
...Do you know what you're supposed to do to meet a mermaid? You go down to the bottom of the sea where the water's not even blue anymore and the sky's only a memory, a thought in the silence. And you stay there. Then you decide that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come and they greet you and they judge the love that you have for them, if it's sincere, if it's pure, they'll be with you, take you away forever...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52121 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 11:03 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Elgrec0 έγραψε:
Καλημερααααααα

Μίλησα με αντιπρόσωπο και με παρέπεμψε στο κατάστημα που εκανα την αγορά , το πηγα λοιπόν εχθες το απόγευμα και μου είπαν πως θα το στείλουν αυτοι στον αντιπρόσωπο (thnx geso) και μόλις επισκευαστεί θα το ξαναστείλουν πίσω για να πάω να το πάρω... Εγω το μόνο που ξέρω ειναι οτι θα μείνω χωρίς σκιμμερ για μια εβδομάδα (μακάρι να μην είναι παραπάνω) , αν δεν ήμουν εγω και ηταν κανένας με μεγαλύτερο ενυδρείο και περισσότερη φόρτωση τι θα γινόταν δλδ? ευχέλαιο :angel10: :angel10: ?

τεσπα το πάθημα μάθημα , θα παρω κάνα κινέζικο με 70 ευρο να το έχω καβατζα σε περιπτωση βλάβης...

μακριά από εσάς :supz:


δε θα ειχε Tunze με μεγαλυτερο βιοφορτιο :wink: αν παθαινε βλαβη..η αντλια του δηλαδη θα εβαζες μια δευτερη που ευκολα θα εβρησκε και απο καποιο φιλο χομπιστα(μια πλη επιστροφης) μεχρι να φτιαξει τη δικια του.

_________________
Βασίλης

Why buy when you can D.I.Y.?

Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52168 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 15:33 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 02 Αύγ 2009, 16:07
Δημοσιεύσεις: 86
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
sifnos έγραψε:

δε θα ειχε Tunze με μεγαλυτερο βιοφορτιο :wink: αν παθαινε βλαβη..η αντλια του δηλαδη θα εβαζες μια δευτερη που ευκολα θα εβρησκε και απο καποιο φιλο χομπιστα(μια πλη επιστροφης) μεχρι να φτιαξει τη δικια του.


Ναι ε? Με θάμπωσε το όνομα :rolleyes: , αν παιξει αλλαγη στο μελλον να παω σε ντελτεκ η ν2?

για την αλλαγη ανλτιας το σκεφτηκα αλλα δεν γινεται , διοτι το σκιμμερακι αυτο ειναι κομπακτ και θελει συγκεκριμενες διαστασεις καθως και διατομη της εξοδου της αντλιας , ειναι περιεργο στο εσωτερικο του , τουλαχιστον 2 που δοκιμασαμε δεν παιζανε (απο την αποψη οτι δεν χωραγαν)!

_________________
...Do you know what you're supposed to do to meet a mermaid? You go down to the bottom of the sea where the water's not even blue anymore and the sky's only a memory, a thought in the silence. And you stay there. Then you decide that you'll die for them. Only then do they start coming out. They come and they greet you and they judge the love that you have for them, if it's sincere, if it's pure, they'll be with you, take you away forever...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Tunze 9005 βαβούρααααααα
#52169 Δημοσιεύτηκε: 19 Νοέμ 2009, 15:39 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 21 Φεβ 2008, 10:49
Δημοσιεύσεις: 328
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Πηγαινε παρε ενα JAD 2516 να το εχεις εφεδρικο.
Και που ξερεις μπορει να σου αρεσει κιολας :D


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com