Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 28 Μαρ 2024, 19:55

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 51 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 240lit sps reef.
#95602 Δημοσιεύτηκε: 01 Απρ 2013, 19:47 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 18 Δεκ 2011, 15:08
Δημοσιεύσεις: 346
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Not yet
Isidoros έγραψε:
kostas78 έγραψε:
Isidoros έγραψε:
Λοιπόν Κώστα άκου πως έχει το πράμα. Εγώ έχω κάνει αυτό το τεράστιο ΛΑΘΟΣ δυο φορές!Οι λυσεις ειναι δυο.
1. Διωχνεις εντελώς το ενυδρείο από το σπίτι ή
2. Μένεις σε θάλασσα(έστω fish only)
Όλα τα χόμπι έχουν ψυχοθεραπευτικες ιδιότητες. Σε απασχολούν καθημερινά ευχάριστα για να ξεφεύγει το μυαλό σου.Με το γλυκό νερό θα βαρεθεις 1000%.
Αν ο βασικός λόγος είναι οικονομικός πάω πάσο και συγνώμη αν επέμεινα. :wink:


Ισιδωρε δεν υπαρχει λογος για συγνωμη μιας και η παρεμβαση σου εχει συμβουλευτικο σκοπο και σε ευχαριστω για αυτο.
ο λογος ειναι καθαρα οικονομικος μιας και δεν μπορω πλεον να ανταπεξελθω στα εξοδα στοκαρισματος και συντηρησης ενος αυξημενων απαιτησεων reef ενυδρειου.
το ξερω,χωρις να θελω να μειωσω τα ενυδρεια γλυκου νερου,πως στηνοντας ενα απλο σε απαιτησεις και συντηρηση ενυδρειο γλυκου νερου δεν προκειται να παρω τις συγκινησεις που σου προσφερει το reef ενυδρειο και ισως το βαρεθω αλλα στην παρουσα φαση δεν μπορω να κανω κατι.
το fo θα μου φαινοταν παλι οτι κατι λειπει.
η λυση του αφου δεν μπορω να εχω αυτο που θελω καλυτερα να μην εχω τιποτα εχει μια πολυ λογικη βαση και ισως θα ηταν το καλυτερο για εμενα αλλα θελω να εχω επαφη με το χομπι του ενυδρειου αλλα σε πιο οικονομικη βαση αυτη τη φορα.

Τι σκέφτεσαι σε γλυκό Κώστα?


το πιο ευκολοσυντηρητο set up απο οικονομικης αποψεως(λιγος φωτισμος,πετρες και αμμο βρισκεις σε μαντρες με οικοδομικα υλικα,νερο βρυσης κ.α) ειναι αφρικανικες κηχλιδες,Ισιδωρε.και προς τα εκει ειναι το πιθανοτερο να παω.
το ξερω οτι ειναι ιεροσυλια να αναφερονται τετοιου τυπου ενυδρεια και ψαρια εδω.
βεβαια την καθημερινη μου <<περατζαδα>> απο τα αλμυρα φορουμ θα την κανω μιας και απο οτι καταλαβα <<μια φορα reefας,για παντα reefας>>(εστω και χωρις reef ενυδρειο).


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 51 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 38 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com