Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 28 Μαρ 2024, 15:05

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Επαγγελματισμός και εξυπηρέτηση
#36071 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 13:19 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Ανοίγω εδώ ένα νέο ποστ. Το σκεπτικό μου είναι η αναφορά, θετικών ή αρνητικών εντυπώσεων και καταστάσεων που συναντάμε. Αφορμή υπήρξε το “θέμα” του gesso και οι αντιδράσεις μας οι οποιες αποκλίνουν του προβλήματός του. Επισης εχω σκοπο να σας ενημερώνω εδώ για τις αγορές μου με στόχο να συγκρίνουμε τιμές και να βρίσκουμε την καλυτερη δυνατη σχεση προιοντος-τιμης


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36072 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 13:20 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Αγόρασα ενα ενυδρείο από το water inn είναι 100*40*40 είναι εισαγωγη του καταστηματος και στοιχισε 120 ευρω με 50% δωρο επιταγη πηρα αραγωγιτη(πολύ ωραιο λεπτοκκοκο) και αλατι. Εμεινα πολύ ευχαριστημενος από τη σχεση τιμης προιοντος. Δεν το εχω γεμισει ακομα θα επανελθω με εντυπωσεις αμεσα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36075 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 13:46 
Χωρίς σύνδεση
Angel (500+)
Angel (500+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 14:35
Δημοσιεύσεις: 730
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 5
Type of Aquarium: Big (500-1000)
αληθεια... εκτος απο καλες τιμες τι αλλο θελουμε απο τους επαγγελματιες του χωρου?

να μας δινουν σωστες συμβουλες?
να δινουν εγγυηση για τα ζωντανα?
να μην πωλουν βαμενα κοραλια και ψαρια?
ποσο καιρο να κρατανε καραντινα?
τι αλλο?

_________________
Λάμπρος Στραβελάκης
Waterbox 850lt "maxspected" wetting day July 30th 2021


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36079 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 13:59 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
καμια πωλητρια μοντελο με καυτο μινι?? :shock:
περα απο την πλακα να ειναι εξηπηρετικοι


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36083 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 14:35 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Ιαν 2009, 21:59
Δημοσιεύσεις: 1725
Τοποθεσία: νεαπολη(νικαια)
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
παιδια με ενδιαφερει να αγορασω ledακια για κατασκευη moonlight και με τη βοηθεια ενος φιλου εχω βρει αυτα...εχουν Wavelength 470nm που μεενδιαφερει πολυ και νομιζω εχουν και καλη γωνια 45.τι γνωμη εχετε? το ενυδρειο ειναι μολις 40εκατοστα ψηλο :cry: μου κανουν λετε?και η τιμη καλη δεν ειναι για τα 100κομματια?(δεν θα τα βαλω ολα φυσικα)
http://parts.digikey.com/1/parts/683252 ... bb4c7.html


Τελευταία επεξεργασία από sifnos και 26 Φεβ 2009, 14:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36084 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 14:44 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 18 Ιαν 2009, 11:59
Δημοσιεύσεις: 327
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 2
Type of Aquarium: Nano
Προσωπικά θεωρώ την παρουσία τους στα φορουμ Άχρηστη και Περιττή.

Οφείλουν να διατηρούν εφόσον θέλουν να είναι σωστοί και κερδοφόροι επαγγελματίες δικιά τους Ιστοσελίδα και να στέλνουν κάθε τόσο τα ενημερωτικά τους δελτία με τις νέες παραλαβές και προσφορές που κάνουν.

Και όχι να γράφονται σε κάθε χώρο που εμφανίζεται κάθε τόσο και να αμολάνε περιοδικά ενα απλό θέμα με τίτλο 'Νέα παραλαβή' χωρίς τιμές και χωρίς φωτογραφίες των προιόντων ψαρεύοντας το λαό που είναι γραμμένο εκει μέσα.

Απο την άλλη δε λέω και ούτε θέλω να γίνω ακραίος.
Εφόσον τους επιτρέπεται να εισέρχονται ας γίνουν τουλάχιστον πιο ενεργοί χρήστες δίνωντας σωστές πληροφορίες που και αυτές οφείλουν να τις ξέρουν βοηθώντας το χόμπυ περισότερο.

Τα παραπάνω εκφράζουν την προσωπική μου άποψη και δεν θίγω ούτε έχω κάποιο παράπονο με κάποιο κατάστημα σχετικά με τις συνναλαγές μου με αυτά.
Απλά η ιδέα το να είναι εδω μέσα μόνο για να διαλαλούν την πραμάτεια τους δε μου έκατσε ποτε καλά.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36085 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 14:48 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 14 Ιουν 2008, 11:53
Δημοσιεύσεις: 176
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
sifnos έγραψε:
παιδια με ενδιαφερει να αγορασω ledακια για κατασκευη moonlight και με τη βοηθεια ενος φιλου εχω βρει αυτα...εχουν Wavelength 470nm που μεενδιαφερει πολυ και νομιζω εχουν και καλη γωνια 45.τι γνωμη εχετε? το ενυδρειο ειναι μολις 40εκατοστα ψηλο :cry: μου κανουν λετε?και η τιμη καλη δεν ειναι για τα 100κομματια?(δεν θα τα βαλω ολα φυσικα)


off topic ...αν αυτη που τα προτεινε φορουσε καυτο μινι και high hills παρτα...καλα θα ειναι :D

αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι καταρχας η ευγενεια και η καταρτηση..αρνητικη εντυπωση μου εχει κανει και το γεγονος οτι στα κοραλια δεν αναγραφονται η τιμες και πολλες φορες για το ιδιο ακριβως κοραλι μου εχουν πει διαφορετικες τιμες σε διαφορετικες μερες..αν δεν υπαρχουν σταθερες τιμες στιν χρεωση φαντασου τι γινεται στα ενυδρεια ειναι ενας ευλογος συνηρμος μου

επισις μια αλλη απορια μου ειναι γιατι δεν κανουν μεγαλυτερες παραγγελιες?μονο τις πρωτες 2 μερες απο την παραλαβη βρισκεισ αξιολογα κοραλλια μετα νεκρα οτι ξεμενει χρωματως καφε...αφου αγοραζουμε,υπαρχει ζητηση..γιατι δεν κανουν πιο συχνες οι πιο μεγαλες παραγγελιες.εχει τυχει να δω καβγα χομπιστων για ενα κοραλλι!!! :shock:


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36087 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 15:02 
Χωρίς σύνδεση
Angel (500+)
Angel (500+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 14:35
Δημοσιεύσεις: 730
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 5
Type of Aquarium: Big (500-1000)
http://www.led1.de/shop/index.php?cName ... pots-c-168 δες για λεντ εδω, εχει και ετοιμες λυσεις

τωρα για το μινι δεν ξερω... οι περισοτεροι κανουν αγονα με την συζηγο για να κρατουν σε καλο επιπεδο το ριφ τους... φανταζεσε να δει η σιζηγος για ποιον λογο γιαλεγεις το μαγαζι???

το θεμα των τιμων ειναι και παρανομο... δεν εχουν δικεομα να εχουν προιοντα προσ πολιση χωρις αναγραφομενη τιμη...

μεγαλες παραγελιες.... κανουν οσοι εχουν πολλα ενυδρεια.... δεν ειναι μικρες οι παραγγελιες τους... αλλα δεν ξερουν τι θα τους ερθει, σε τι κατασταση, κτλ... ειναι λιγο ρισκο ολη κατασταση , και το πληρωνουμε βεβαια αυτο... το κοστος ενος ψαριου που πωλιτε 20-30 ευρω σπανια περνα τα 5-10... αλλα ερχοντε καποια αρωστα (που πουλισαν 1 τετιο το προιγουμενο σαββατο) καποια νεκρα... αλλα λαθος... δεν ειναι απλο!

_________________
Λάμπρος Στραβελάκης
Waterbox 850lt "maxspected" wetting day July 30th 2021


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36091 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 15:16 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 14 Ιουν 2008, 11:53
Δημοσιεύσεις: 176
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
λαμπρο στο εμπορια τιποτα δεν ειναι απλο...ολοι εχουμε ρισκα δεν ειμαστε δημοσιοι υπαληλοι...δεν μπορει να ειμαι αναγκασμενος εγω να ειμαι σε επιφυλακη ποτε θα κανει παραλαβη,να τα παρατησω ολα για να παρω ενα κοραλλι και μαλιστα σε υψηλη τιμη και να χρωσταω ευγνωμοσυνη που το βρηκα και αντι να μου πουν και ευχαριστω να το λεω εγω..επισις αφου ουτως η αλλος πληρωνουμε τα νεκρα κοραλλια ας παρουν περισσοτερα το ιδιο ειναι.εκτως αν δεν εχουν την βεβαιοτητα οτι μπορουν να συντηρησουν τα κοραλια ζωντανα... :roll:


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36116 Δημοσιεύτηκε: 26 Φεβ 2009, 18:45 
Χωρίς σύνδεση
Angel (500+)
Angel (500+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 14:35
Δημοσιεύσεις: 730
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 5
Type of Aquarium: Big (500-1000)
odin79 έγραψε:
λαμπρο στο εμπορια τιποτα δεν ειναι απλο...ολοι εχουμε ρισκα δεν ειμαστε δημοσιοι υπαληλοι...δεν μπορει να ειμαι αναγκασμενος εγω να ειμαι σε επιφυλακη ποτε θα κανει παραλαβη,να τα παρατησω ολα για να παρω ενα κοραλλι και μαλιστα σε υψηλη τιμη και να χρωσταω ευγνωμοσυνη που το βρηκα και αντι να μου πουν και ευχαριστω να το λεω εγω..επισις αφου ουτως η αλλος πληρωνουμε τα νεκρα κοραλλια ας παρουν περισσοτερα το ιδιο ειναι.εκτως αν δεν εχουν την βεβαιοτητα οτι μπορουν να συντηρησουν τα κοραλια ζωντανα... :roll:


εγω απλα δικεολογουσα τις υψιλες τιμες... υπαρχουν αλες λυσεις που τις προτιμω (καθος ειμαι πανι με πανι) οπως οι ανταλαγες, και η αγορα γραγκ απο συνχομπιστα

δεν ξερω αν το εχετε προσεξει, αλλα οι τιμες εχουν πεσει κατα 30% σε παρα πολλα ζωντανα μεσα στους τελευτεους μηνες... ενω το δολλαριο ανεβικε... η πρακτικη να πιεζουμε για καλυτερες τιμες δουλευει... σκεψου λιγο περισι τι επερνεσ με 10 ευρω? σημερα 1 στα 4 ψαρια εχει 10 ή λιγοτερα ευρω...
σκεψου τι ενυδρειο επερνεσ περσυ με 400-500 ευρω? και τι σημερα, ήτε με δωρα ήτε με προσφορες...

_________________
Λάμπρος Στραβελάκης
Waterbox 850lt "maxspected" wetting day July 30th 2021


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 13 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα   Συγγραφέας   Απαντήσεις   Προβολές   Τελευταία δημοσίευση 
Ανοιχτά και αύριο Κυριακή (16/07/23)!!!

στο Aquariumshop.gr

aquariumshop

0

45

15 Ιούλ 2023, 20:41

Νέα εισαγωγή θαλασσινών ψαριών και ασπόνδυλων

στο Aber Aquatic

Aber Aquatic

0

39

30 Μαρ 2023, 19:07


Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com