Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 27 Απρ 2024, 14:49

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 153 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
#36208 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 17:23 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
Δεν γίνεται τίποτα τώρα.
Εντάξει ο Τάσος δεν είναι παρεξηγιάρης :lol:

:wink:

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36210 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 17:36 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 15:46
Δημοσιεύσεις: 359
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
απαντάς αντί για το Θάνο και δεν θέλεις να μας πεις αν συμμερίζεσαι αυτές τις απόψεις .. και ο Θάνος δεν αντιδρά που σημαίνει ότι συμφωνεί με το< δικηγόρο >του … καλά κατάλαβα ?

_________________
SAVE A REEF - GROW YOUR OWN


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36213 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 18:12 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
ώπα Τασο ! το έχω χάσει....

Δεν διάβασα το μήνυμά σου που σβήστηκε κατά λάθος και δεν καταλαβαίνω τι παίζεται... :?

Αν θες να με βοηθήσεις....
Πάντως ο δικηγόρος μου δεν ασχολείται με ενυδρεία. :D

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36216 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 18:17 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Μάιος 2007, 13:39
Δημοσιεύσεις: 5919
Images: 31
Τοποθεσία: Ζωγραφου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Fish-Only
Τι σημαινει <δικηγορος> ρε παιδια, για να καταλαβω.. :?: :?: :scratch: Η λεξη " άκριτα " παλι, τι σημαινει, η επισημη θεση του antesco δεν λαμβανεται υπ' οψιν; δεν μπορω ζαλιζομαι .. :puke:


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36218 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 18:26 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
salTasos έγραψε:
απαντάς αντί για το Θάνο και δεν θέλεις να μας πεις αν συμμερίζεσαι αυτές τις απόψεις .. και ο Θάνος δεν αντιδρά που σημαίνει ότι συμφωνεί με το< δικηγόρο >του … καλά κατάλαβα ?

Παράθεση:
εκτός αν τις συμμερίζεστε

Mονο στον Θανο μιλας?

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36220 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 18:29 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
antesco έγραψε:
Παιδιά είναι πολύ καλή η συζήτηση και πραγματικά χαίρομαι, αλλά ταυτόχρονα έχω και μία αγωνία, και θα σας την εξηγήσω.

Ναι δυστυχώς τα φόρουμ διασπάστηκαν και γελοιοποιήθηκαν. Αλλά αυτό οφείλεται εκεί ακριβώς που είπε ο Λάμπρος. Δυστυχώς στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο να υπάρξει μεταξύ λίγων ανθρώπων ισονομία. Κάθε Έλληνας είναι και Πρόεδρος κάπου. Κάθε Έλληνας - αν γινόταν πρωθυπουργός - θα έσωζε την Ελλάδα. Γιατί να μην υποφέρουν και τα φόρουμ από το ίδιο μικρόβιο; Έτσι και αυτός εδώ ο χώρος.... Με τη μόνη διαφορά ίσως από άλλους, ότι εδώ δεν υπάρχει admin !!! Δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει, αλλά ο admin είναι ένας ρόλος τεχνικός και το password του το μοιράζονται πολλοί, μεταξύ των οποίων και το παιδί που μας έστησε τη βάση. Ήταν ιδρυτικός κανόνας να μην υπάρξει ποτέ τέτοιο άτομο. Έτσι ξεκίνησε αυτός ο χώρος, με τρία παιδιά που έφυγαν από έναν άλλο χώρο που πίστευε ότι πρέπει να υπάρχουν admin. Τα 3 παιδιά γίνανε 5, 10, 12....κτλ. Και παραμένουν μία παρέα και μόνο, που κρατάει και μεγαλώνει αυτόν εδώ το χώρο με σκοπό :

α) Να περνάμε καλά.
β) Να ανταλλάσουμε απόψεις.
γ) Να βοηθάμε τους νέους.
δ) Να βελτιώνουμε το χόμπυ μας.
ε) Να αρχειοθετούμε γνώση.
στ) Να ενημερωνόμαστε

Έτσι από πλάκα ξεκίνησε και κατέληξε το πιο γρήγορα αναπτυσσόμενο φόρουμ για θαλασσινά ενυδρεία. Έχει εμπλουτιστεί με τις κατηγορίες
Φωτογραφία
Καταδύσεις
Οικολογία
και ΝΑΙ έχει και έναν χώρο για τους επαγγελματίες, από τους οποίους ζητούμε ενημέρωση και προσδοκούμε ΚΑΛΕΣ ! ΑΛΛΑ ΜΗ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΕΣ σχέσεις. Δεν έχουμε διαφημίσεις, δεν έχουμε κάρτες μελών, δεν δεχόμαστε δώρα στις εκδηλώσεις μας, αλλά δεν στεναχωριόμαστε όταν κάποιος ανακοινώσει μια ειδική προσφορά για τα μέλη μας....

Και επειδή δεν θέλω να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου, θέλω να αναφερθώ και στις σχέσεις των forum με τους ιδιοκτήτες που αναφέρθηκε παραπάνω, διευκρινίζοντας εκ των προτέρων ότι δεν το πήρα προσωπικά και δεν παρεξηγήθηκα. Με τον Γιώργο τον ιδιοκτήτη της ΖΩΟΦΙΛΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ και με τον Γιώργο του WΑΤΕR INN είμαι ΚΑΙ φίλος. Τους θαυμάζω και τους δύο για διαφορετικούς λόγους και τους υποστηρίζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ώστε να μην θεωρηθεί συσχέτιση με το forum. Ο μεν πρώτος θεωρείται (από μερικούς) ότι υποστηρίζει ένα άλλο θαλασσινό forum και ο δεύτερος θεωρείται (πάλι από μερικούς) ότι υποστηρίζει ένα άλλο (πιο μαρκετινίστικο forum). Ευτυχώς κανένας δεν υποστηρίζει ότι εμείς ή εκείνοι αλληλο-υποστηριζόμαστε.... Το ΟPEN REEF είναι αυτό που λέει OPEN σε όλα. Το ότι είμαι ΦΙΛΟΣ τους όμως (και ελπίζω να με θεωρούν και εκείνοι φίλο) δεν σημαίνει ότι είναι αλάθητοι. Και δεν σημαίνει ότι ο χώρος γενικότερα δεν έχει τρομερά προβλήματα. Ανταγωνισμούς, αισχροκέρδεια, έλλειψη επαγγελματισμού, εγκληματικές αμέλειες στη φροντίδα των ζώων και στην καθοδήγηση των πελατών, κτλ κτλ. Εκεί όμως που γίνεται μία προσπάθεια για κάτι καλύτερο πρέπει να προσφέρουμε την εκτίμησή μας. Εκεί που βλέπουμε πράγματα που δεν μας αρέσουν, ο χώρος εδώ προσφέρεται για την ορθή παρουσίαση των απόψεών μας.

Υπάρχουν όμως και κάποια ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ όρια, τόσο ηθικά όσο και νομικά...
Τα ηθικά είναι όταν χρησιμοποιούμε την ανωνυμία μας για να εκτοξεύουμε κατηγορίες είτε ανυπόστατες είτε ατεκμηρίωτες. Σε αυτό το σημείο θέλουμε την βοήθεια όλων των μελών ώστε να μην αναγκαστούμε ποτέ να κάνουμε κάτι που απεχθανόμαστε - ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ.
Τα νομικά, πρέπει να διευκρινίσω για όσους δεν γνωρίζουν, είναι ότι ΚΑΙ στο ιντερνετ ισχύει κανονικότατα η Ελληνική νομοθεσία. Για πρακτικούς και μόνο λόγους υπάρχει όντως ένας νόμιμος εκπρόσωπος και εδώ, στο όνομα του οποίου είναι καταχωρημένο το domain. Δεν θέλετε να καταλήξει φυλακή καμμιά ώρα, έτσι δεν είναι ;;; :D

Εν κατακλείδι λοιπόν OPEN ναι, και ΕΛΕΥΘΕΡΟ και ΙΣΟΤΙΜΟ, αλλά πλήηηηηζ λίγη περισσότερη προσοχή σε όλα τα παραπάνω...

γι αυτο μιλαμε.


Τελευταία επεξεργασία από Isidoros και 27 Φεβ 2009, 18:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36221 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 18:29 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 15:46
Δημοσιεύσεις: 359
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
το ποστ που σβήστηκε:



antesco έγραψε:
Παιδιά είναι πολύ καλή η συζήτηση και πραγματικά χαίρομαι, αλλά ταυτόχρονα έχω και μία αγωνία, και θα σας την εξηγήσω.

Ναι δυστυχώς τα φόρουμ διασπάστηκαν και γελοιοποιήθηκαν. Αλλά αυτό οφείλεται εκεί ακριβώς που είπε ο Λάμπρος. Δυστυχώς στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο να υπάρξει μεταξύ λίγων ανθρώπων ισονομία. Κάθε Έλληνας είναι και Πρόεδρος κάπου. Κάθε Έλληνας - αν γινόταν πρωθυπουργός - θα έσωζε την Ελλάδα. Γιατί να μην υποφέρουν και τα φόρουμ από το ίδιο μικρόβιο; Έτσι και αυτός εδώ ο χώρος.... Με τη μόνη διαφορά ίσως από άλλους, ότι εδώ δεν υπάρχει admin !!! Δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει, αλλά ο admin είναι ένας ρόλος τεχνικός και το password του το μοιράζονται πολλοί, μεταξύ των οποίων και το παιδί που μας έστησε τη βάση. Ήταν ιδρυτικός κανόνας να μην υπάρξει ποτέ τέτοιο άτομο. Έτσι ξεκίνησε αυτός ο χώρος, με τρία παιδιά που έφυγαν από έναν άλλο χώρο που πίστευε ότι πρέπει να υπάρχουν admin. Τα 3 παιδιά γίνανε 5, 10, 12....κτλ. Και παραμένουν μία παρέα και μόνο, που κρατάει και μεγαλώνει αυτόν εδώ το χώρο με σκοπό :

α) Να περνάμε καλά.
β) Να ανταλλάσουμε απόψεις.
γ) Να βοηθάμε τους νέους.
δ) Να βελτιώνουμε το χόμπυ μας.
ε) Να αρχειοθετούμε γνώση.
στ) Να ενημερωνόμαστε

Έτσι από πλάκα ξεκίνησε και κατέληξε το πιο γρήγορα αναπτυσσόμενο φόρουμ για θαλασσινά ενυδρεία. Έχει εμπλουτιστεί με τις κατηγορίες
Φωτογραφία
Καταδύσεις
Οικολογία
και ΝΑΙ έχει και έναν χώρο για τους επαγγελματίες, από τους οποίους ζητούμε ενημέρωση και προσδοκούμε ΚΑΛΕΣ ! ΑΛΛΑ ΜΗ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΕΣ σχέσεις. Δεν έχουμε διαφημίσεις, δεν έχουμε κάρτες μελών, δεν δεχόμαστε δώρα στις εκδηλώσεις μας, αλλά δεν στεναχωριόμαστε όταν κάποιος ανακοινώσει μια ειδική προσφορά για τα μέλη μας....

Και επειδή δεν θέλω να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου, θέλω να αναφερθώ και στις σχέσεις των forum με τους ιδιοκτήτες που αναφέρθηκε παραπάνω, διευκρινίζοντας εκ των προτέρων ότι δεν το πήρα προσωπικά και δεν παρεξηγήθηκα. Με τον Γιώργο τον ιδιοκτήτη της ΖΩΟΦΙΛΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ και με τον Γιώργο του WΑΤΕR INN είμαι ΚΑΙ φίλος. Τους θαυμάζω και τους δύο για διαφορετικούς λόγους και τους υποστηρίζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ώστε να μην θεωρηθεί συσχέτιση με το forum. Ο μεν πρώτος θεωρείται (από μερικούς) ότι υποστηρίζει ένα άλλο θαλασσινό forum και ο δεύτερος θεωρείται (πάλι από μερικούς) ότι υποστηρίζει ένα άλλο (πιο μαρκετινίστικο forum). Ευτυχώς κανένας δεν υποστηρίζει ότι εμείς ή εκείνοι αλληλο-υποστηριζόμαστε.... Το ΟPEN REEF είναι αυτό που λέει OPEN σε όλα. Το ότι είμαι ΦΙΛΟΣ τους όμως (και ελπίζω να με θεωρούν και εκείνοι φίλο) δεν σημαίνει ότι είναι αλάθητοι. Και δεν σημαίνει ότι ο χώρος γενικότερα δεν έχει τρομερά προβλήματα. Ανταγωνισμούς, αισχροκέρδεια, έλλειψη επαγγελματισμού, εγκληματικές αμέλειες στη φροντίδα των ζώων και στην καθοδήγηση των πελατών, κτλ κτλ. Εκεί όμως που γίνεται μία προσπάθεια για κάτι καλύτερο πρέπει να προσφέρουμε την εκτίμησή μας. Εκεί που βλέπουμε πράγματα που δεν μας αρέσουν, ο χώρος εδώ προσφέρεται για την ορθή παρουσίαση των απόψεών μας.

Υπάρχουν όμως και κάποια ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ όρια, τόσο ηθικά όσο και νομικά...
Τα ηθικά είναι όταν χρησιμοποιούμε την ανωνυμία μας για να εκτοξεύουμε κατηγορίες είτε ανυπόστατες είτε ατεκμηρίωτες. Σε αυτό το σημείο θέλουμε την βοήθεια όλων των μελών ώστε να μην αναγκαστούμε ποτέ να κάνουμε κάτι που απεχθανόμαστε - ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ.
Τα νομικά, πρέπει να διευκρινίσω για όσους δεν γνωρίζουν, είναι ότι ΚΑΙ στο ιντερνετ ισχύει κανονικότατα η Ελληνική νομοθεσία. Για πρακτικούς και μόνο λόγους υπάρχει όντως ένας νόμιμος εκπρόσωπος και εδώ, στο όνομα του οποίου είναι καταχωρημένο το domain. Δεν θέλετε να καταλήξει φυλακή καμμιά ώρα, έτσι δεν είναι ;;; :D

Εν κατακλείδι λοιπόν OPEN ναι, και ΕΛΕΥΘΕΡΟ και ΙΣΟΤΙΜΟ, αλλά πλήηηηηζ λίγη περισσότερη προσοχή σε όλα τα παραπάνω...


το να μεταφέρετε άκριτα απόψεις <μερικών >- προφανώς άσχετων -που προσβάλουν άλλα φόρουμ ανώνυμα και αδικαιολόγητα δεν είναι και η καλύτερη επιλογή για εσάς .. εκτός αν τις συμμερίζεστε


και εδώ ο Ισίδωρος απαντάει αντί για το Θάνο ..

_________________
SAVE A REEF - GROW YOUR OWN


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36222 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 18:30 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
σου εγραψα κατι πιο πανω.

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36226 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 18:35 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
Τάσο το κάθε forum "μεταφέρει" χιλιάδες απόψεις εκατοντάδων μελών. Τι περιμένεις από εμάς, να κάνουμε λογοκρισία στις απόψεις των μελών για τα άλλα φόρουμ ?

Όσο το κάθε μέλος σέβεται τα παραπάνω καθώς και τους όρους εγγραφής που αναφέρονται στην κατηγορία ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ, είναι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ να γράφει ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ....

Γι' αυτό λεγόμαστε OPEN και εδώ και 2,5 χρόνια δεν έχουμε λογοκρίνει κανέναν !

Σόρρυ Τάσο μου αν κάποια από τα γραφόμενα εδώ δεν σε βρίσκουν σύμφωνο, αλλά κανείς δεν σε υποχρεώνει να τα διαβάζεις.


:wink:

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36231 Δημοσιεύτηκε: 27 Φεβ 2009, 18:41 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 15:46
Δημοσιεύσεις: 359
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Isidoros έγραψε:
salTasos έγραψε:
απαντάς αντί για το Θάνο και δεν θέλεις να μας πεις αν συμμερίζεσαι αυτές τις απόψεις .. και ο Θάνος δεν αντιδρά που σημαίνει ότι συμφωνεί με το< δικηγόρο >του … καλά κατάλαβα ?

Παράθεση:
εκτός αν τις συμμερίζεστε

Mονο στον Θανο μιλας?



το πρώτο μου ποστ αφορούσε στα λεγόμενα του Θάνου .. δεν ήταν σαφές ?
από το Θάνο περίμενα την απάντηση .. όχι ότι έχω πρόβλημα με τη παρέμβαση σου – σε ανοιχτό διάλογο είμαστε – αλλά νομίζω ότι ο Θάνος θα μπορούσε να έχει αν δεν θελει να απαντανε αλλοι εκ μερους του ..

αλλά ξεφεύγουμε από το ουσιώδες .. ο Θάνος θέλει να πάρει θέση για τα αυτά τα λεγόμενα των <κάποιων> ?

_________________
SAVE A REEF - GROW YOUR OWN


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 153 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα   Συγγραφέας   Απαντήσεις   Προβολές   Τελευταία δημοσίευση 
Ανοιχτά και αύριο Κυριακή (16/07/23)!!!

στο Aquariumshop.gr

aquariumshop

0

146

15 Ιούλ 2023, 20:41


Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com