Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 19 Απρ 2024, 09:04

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 153 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
#36432 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 12:39 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
Λάμπρο καλή ιδέα, αλλά άνοιξε ένα νέο THREAD να την τρέξουμε εκεί.

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36433 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 12:50 
Χωρίς σύνδεση
Angel (500+)
Angel (500+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 14:35
Δημοσιεύσεις: 730
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 5
Type of Aquarium: Big (500-1000)
soon :D

_________________
Λάμπρος Στραβελάκης
Waterbox 850lt "maxspected" wetting day July 30th 2021


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36439 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 13:49 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 06 Δεκ 2006, 19:09
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Rethymno
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Τώρα που ηρέμησαν λίγο τα πράγματα θα ήθελα να πώ δυό λόγια για τον καβγά που προηγήθηκε...
Πολλοί από σας με ξέρετε είμαστε και φίλοι, άλλοι όχι. Για όσους δεν με ξέρουν και επειδή πρέπει να μιλάμε ανοιχτά είμαι ιδρυτικό μέλος και mod στο marineaquarium. Είμαι περήφανος που συμμετέχω στο marineaquarium , είναι ένα forum που έχει προσφέρει και θα συνεχίσει να προσφέρει πολλά στο υπέροχο χόμπυ μας. Μέσα από αυτό έκανα υπέροχους φίλους και έμαθα πολλά για το χόμπυ μου. Οσοι με γνωρίζουν καλά ξέρουν ότι δεν ανέχομαι ''αφεντικά'' ή ''διοικητές'' στον σβέρκο μου. Και επειδή δεν συμβαίνουν αυτά γι'αυτό και παραμένω στο marineaquarium. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι το forum έίναι ξέφραγο αμπέλι και κάνει ότι θέλει ο καθένας, αλλοίμονο τότε, τα forum πρέπει να έχουν και καλώς έχουν μιά ομάδα φίλων που φροντίζουν το forum να λειτουργεί σωστά, να μην υπάρχουν προσβλητικά σχόλια ή άμα υπάρξουν να παρεμβαίνουν πυροσβεστικά ή ακόμα σε ακραίες περιπτώσεις να τα σβήνουν και να επαναφέρουν στην τάξη αυτόν που τα έγραψε.! Επίσης φροντίζουν να επισημαίνουν τυχόν λάθος πληροφορίες που κάποιος γράφει και αφορούν το χόμπυ μας γιατί μπορεί άν κάποιος νέος στο χόμπυ τις πιστέψει να πάθει ζημιά στο ενυδρείο του. Τέλος αυτή η ομάδα πληρώνει τα έξοδα του φόρουμ κάθε χρόνο. Αυτοί λέγονται moderators και πιστέψτε με υπάρχουν σε όλα τα forum του κόσμου και στο Open reef. Υπάρχει και μία άλλη μικρότερη ομάδα οι administrators οι οποίοι μπορεί να είναι ένας ή και παραπάνω από δύο που έχουν αναλάβει την πρόσβαση στον τεχνικό πυρήνα της βάσης δεδομένων του forum και ασχολούνται και με τεχνικά θέματα, να κρατούν αρχείο δεδομένων, να βελτιώνουν την εικόνα του forum , να το κάνουν πιό εύκολο στην χρήση του και γι'αυτό σε μας όλοι αυτοί είναι προγραμματιστές ηλ. υπολογιστών στο επάγγελμα για να έχουν τις απαραίτητες γνώσεις. Στο Open reef υπάρχει adm ο Θάνος με τον οποίο είμαστε καλοί φίλοι από χρόνια και τον τιμώ σαν άνθρωπο και σαν χομπίστα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το αρνείται, είναι ο ιδρυτής του Open ίσως πρώτος μεταξύ ίσων αλλά αυτό δεν είναι ντροπή, είναι ανάγκη για κάθε φόρουμ.! Η ύπαρξη adm δεν σημαίνει αυτόματα και ύπαρξη διοικητή ή αφεντικού, πρός Θεού, αυτό είναι γελοίο, απλά σημαίνει οργάνωση του φόρουμ και τίποτα άλλο. Δεν καταλαβαίνω γιατί υπήρξαν υπονοούμενα για αφεντικά σε άλλα φόρουμ αφού όλα τα φόρουμ λειτουργούν παγκοσμίως το ίδιο. Πάντως να είστε σίγουροι ότι μόλις διαισθανθώ ότι κάτι τέτοιο πάει να γίνει στο marine θα αποχωρήσω αμέσως.!
Οσον αφορά σχέσεις των φόρουμ με μαγαζιά και ότι μόνο το Open είναι ανεξάρτητο ενώ το δικό μου έχει δήθεν διαπλοκή με τον Κοντιζά ή το Aquazone με το Water Inn θέλω να επιστήσω την προσοχή γιατί αυτά είναι προσβλητικά για όλους.! Με τον Κοντιζά είμαστε απλά φίλοι, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι τον προβάλουμε περισσότερο από άλλους, σας προκαλώ να το αποδειξετε αλλοιώς να σιωπήσετε.! Δηλαδή η φιλία με κάποιον που έχει pet shop είναι απαγορευμένη? Δεν το κατάλαβα, ή ύποπτη για συναλλαγή? Ναι είμαι φίλος με τον Γιώργο και είναι τιμή μου. Τον πάω και με πάει, αλλά μέχρις εδώ. Εγώ έχω ψωνίσει από όλους, το λέω δημόσια και το ξέρουν όλοι. Και θα συνεχίσω να ψωνίζω από όποιον φέρνει καλά πράγματα και σε καλές τιμές.!
Επίσης να πώ ότι άν κάποιο μέλος ενός φόρουμ δουλεύει σε κάποιο μαγαζί pet shop δεν είναι ντροπή ούτε δείχνει εξάρτηση του φόρουμ από αυτό το μαγαζί εκτός και αν αυτό είναι φανερό σε όλους. Αν έχετε άλλες πληροφορίες μπορείτε να μας τις πείτε. Τέλος δεν μου άρεσαν οι αντιπαραθέσεις με τον SalTasos, ήταν προσβλητικές εκατέρωθεν και όχι πολιτισμένες, μπορούμε να διαφωνούμε πιό πολιτισμένα. Οσον αφορά τον Gorgi είναι από τους ανθρώπους που τιμούν τον χώρο και δεν έχει ανάγκη καμμιάς υπεράσπισης.!
Το ξέρω ότι σας κούρασα και ζητώ συγνώμη.
Το τραγικό σε αυτό τον χώρο φίλοι μου δεν είναι τα παραπάνω, αλλά το ότι σε μία τόσο μικρή χώρα, σε ένα τόσο λίγο διαδεδομένο χόμπυ να υπάρχουν τέσσερα φόρουμ!!! Γιατί???
Αυτό να αναρωτηθούμε, να το επεξεργαστούμε και να προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε.
Ευχαριστώ για την φιλοξενία.

_________________
Μάνος
Reef Central Tank of the Month (December 2006)
http://reefkeeping.com/issues/2006-12/totm/index.phpΕικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36441 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 13:59 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 15:46
Δημοσιεύσεις: 359
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
σε όλα έχεις δίκιο :!: :!: ..
σε ότι με αφορά ..
απολογούμαι.. παρασύρθηκα

_________________
SAVE A REEF - GROW YOUR OWN


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36443 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 14:16 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 14 Ιουν 2008, 11:53
Δημοσιεύσεις: 176
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
κριμα που ειχα προβλημα με το ιντερνετ...και το εχασα αλλα δεν ειναι ποτε αργα...

Κυριοι του aquazone μονιμως δημιουργειτε προβληματα σε μικροτερα φορα απο εκει που δεν υπαρχουν,τωρα ειναι οι 2 moderators παλιοτερα ηταν αλλοι.Δεν εχετε αρκετη δουλεια εκει?εδω (o/r) exoyme 10 συνδεδεμενα μελη εσεις εχετε 200 γιατι τρωγεστε με τα ρουχα σας?τι κατωτατου επιπεδου επιθεσειs ειναι αυτες?Συγνωμη αλλα επειδη εχω πεσει και εγω θυμα της κακοβουλης πρακτικης σας...οσες καλεσ συμβουλες εχετε δωσει στο aquazone αναιρουνται απο την απαισια συμπεριφορα σας.πραγματικα ειστε το μονο απο τα φορα που μονιμως διαμαρτυρεται και προσπαθει απεγνωσμενα να φιμωσει τον ιντερνετικο λογο λοιπον παρτε το χαμπαρι εμεις θα μιλαμε,θα σκεφτομαστε,θα κρινουμε και δυστηχως για σας θα κατακρινουμε κιολας...

οσο για τις επιθεσεις στον Γιωργο ειναι αναξιες λογου ποσο μαλλον σχολιασμου...

μηνυστε με μηνστε με!!!!!!και μην ξεχνάτε ανήκω στην γενιά των πικραμένων... :roll:
http://www.openreef.gr/phpbb/viewtopic. ... 6&start=30


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36445 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 14:36 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 20 Μάιος 2008, 13:40
Δημοσιεύσεις: 5264
Images: 2
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times
Experience in Years: 18
Type of Aquarium: Not yet
Θα παρακαλέσω πολύ να σταματήσετε να χρησιμοποιήτε το forum για προσωπικές επιθέσεις και ''κατινιές''.
Φτάνει!!!!!!!
Να ηρεμήσουμε και να πέσουν οι τόνοι και να γυρίσουμε στην ουσία του reef :)

Σας ευχαριστώ

_________________
Εικόνα
''simplicity is genius''
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36449 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 15:06 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 14 Ιουν 2008, 11:53
Δημοσιεύσεις: 176
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
nervas έγραψε:
Θα παρακαλέσω πολύ να σταματήσετε να χρησιμοποιήτε το forum για προσωπικές επιθέσεις και ''κατινιές''.
Φτάνει!!!!!!!
Να ηρεμήσουμε και να πέσουν οι τόνοι και να γυρίσουμε στην ουσία του reef :)

Σας ευχαριστώ


Σε ποιον αναφερεσαι φιλτατε?Ο καθενας με την πορεια του εχει αποδειξει ποιος ειναι...τετοιοι χαρακτηρισμοι καλυτερα να λειπουν...η οταν λεγονται να προσωποποιουνται.εγω προσωπικα θεωρω πολυ προσβλητικη την τοποθετηση σου


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36451 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 16:11 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
Είναι ευχάριστο ότι πέσανε οι τόνοι και ότι ο salTasos ζήτησε συγνώμη οπότε οφείλω και εγώ με τη σειρά μου να ζητήσω συγνώμη όπου πιθανώς παρεκτράπηκα. Άλλωστε για τον όρο αφεντικά δήλωσα ήδη ότι:

antesco έγραψε:
Τα άλλα φόρα έχουν ADMINISTRATOR (ελληνικά: ΔΙΟΙΚΗΤΗ, ίσως ήταν ατυχής η προηγούμενη μετάφρασή μου)


Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να συνεχίσουμε την συζήτησή μας, ειδικά μετά την παρέμβαση εκπροσώπων άλλων φόρα.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ (administrator). Κανείς ποτέ δεν μπήκε με αυτό το username για να ασκήσει ιεραρχία. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ. Ο κωδικός χρησιμοποιείται μόνο για τεχνικούς λόγους και για ανακοινώσεις. Είμαστε μία παρέα ισότιμη. Η πλάκα είναι ότι μόλις το OPENREEF μεγάλωσε και προσέλκυσε αρθρογράφους και φίλους, τότε ξαφνικά εμφανίστηκαν ξεχασμένοι φίλοι για να παίξουν, ούτε λίγο ούτε πολύ, τον ρόλο του ADMINISTRATOR εδώ στο ΟPENREEF !!! Η ομάδα του OR δεν θα το επιτρέψει αυτό. Δεν θα λογοκρίνουμε κανέναν που ΤΟΛΜΑ να πει ότι εδώ αισθάνεται καλύτερα.

Στα άλλα φόρουμ που θίχτηκαν από όλα αυτά, δεν ισχύουν τα παραπάνω και ούτε είναι βάσιμοι οι ισχυρισμοί. Κάτω από το όνομα του φίλου μου του ΤΑΝ γράφει ADMIN, πώς να το κάνουμε ? Όσο για το ΜΑ, θα σεβασθώ προσωπικά δεδομένα και δεν θα δημοσιεύσω τις γραπτές απόψεις για τον ρόλο του ADMIN στο φόρουμ, όπως αυτές ΤΕΛΙΚΑ διατυπώθηκαν. Εσύ φίλε Μάνο, λόγω ηλικίας και κύρους, είχες ψηφισθεί στο ΜΑ "o Moderator των Moderator", ένας θεσμός που δεν λειτούργησε ποτέ. Είχες πει ότι δεν δέχεσαι ο ADMIN να σβήνει πόστ χρηστών (πόσο μάλλον moderator) ή να διαγράφει χρήστες χωρίς συναίνεση και πως "το admiνιλίκι είναι μόνο τεχνική ευθύνη και αρμοδιότητα" γι’αυτό και αναγκάστηκες σε παραίτηση μαζί με εμένα και άλλους 4, (άλλο αν οι δυό σας επιστρέψατε μετά από μερικές εβδομάδες). Έβαλες τη φιλία πάνω από αυτές τις αρχές σου, και το σέβομαι. Εγώ δεν το έκανα, αναγκάστηκα να φύγω, να στερηθώ καλούς φίλους και μαζί με τους άλλους να ξεκινήσω αυτή τη γωνιά. Και έβαλα ΠΡΩΤΗ ΑΡΧΗ εδώ να μην υπάρχει ούτε αρχηγός, ούτε καν "πρώτος μεταξύ ίσων". ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Έτσι λειτουργούμε εμείς.

Όσον αφορά τις σχέσεις με τα μαγαζιά, δεν θα κουραστώ να το επαναλαμβάνω. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ. Ούτε είπα, ούτε άφησα κανέναν υπαινιγμό, ούτε και το πιστεύω, ότι "ανήκετε" σε κανένα κατάστημα ή ότι "τα παίρνετε". Επιτέλους σταματήστε να μου βάζετε λόγια στο στόμα. Είναι όλα εδώ γραπτά και έτσι θα μείνουν. Είπα ότι κάποιοι θεωρούν ότι κάποια μαγαζιά υποστηρίζουν τις παρέες του ενός ή του άλλου φόρουμ και αυτό το στηρίζουν σε αυτή τη γελοία κατάσταση που δημιουργείται όταν γίνεται μία εισαγωγή κοραλλιών και πέφτουν αναγκαστικά κάποια τηλέφωνα σε κάποιους ανθρώπους να "προλάβουν" να πάρουν τα καλά κοράλλια. Τα ξέρουμε όλοι αυτά και είναι αστεία και προσωπικά ντρέπομαι όταν βλέπω χομπίστες να μαλώνουν μπροστά στις κούτες με τα κοράλλια, ακόμα και να βάζουν τα κλάματα για ένα clam.

Με ξέρετε καλά και σας ξέρω καλά. Εγώ δεν πιστεύω στους ανταγωνισμούς, έδωσα μάχες για την ενότητα. Στο δικό μου γραφείο βρεθήκανε για πρώτη και τελευταία φορά εκπρόσωποι του GAB, του OR, και του AZ (πλην Λακεδαιμονίων) και άλλωστε όπως έγραψα παραπάνω :

antesco έγραψε:
Εδώ βάζουνε Link τα μέλη μας προς συζητήσεις του Aquazon και ζητάνε συγνώμη και εγώ τους μαλώνω και τους λέω ότι όλα τα λίνκ από όλα τα φόρουμ είναι ευπρόσδεκτα όταν έχουν κάτι να προσφέρουν. Ζητάει μέλος μας βοήθεια για παραγωγή πλανγκτόν και τον παραπέμπω στο άρθροτου Cristo στο ΜΑ.


Κάντε μία αναζήτηση και θα δείτε ότι τον τελευταίο χρόνο το όνομα Aquazone έχει αναφερθεί στα άρθρα μας 46 φορές. Αντίστοιχα στο ΑΖ το όνομα του Openreef έχει να αναφερθεί από το 2007, από την συνάντηση του Calfo ! Και όταν σας στέλνουμε τις Χριστουγεννιάτικες ευχές μας, το θεωρείτε προσηλυτισμό. Φαίνεται ή δεν υπάρχει τίποτα ενδιαφέρον εδώ ή απλά δεν υπάρχουμε για εσάς. Δεν υπήρχαν ποτέ "γέφυρες καλής πίστης". Αφήστε μας λοιπόν στην ησυχία μας.

Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε.


ΥΓ: Φίλε Τάσο, εσύ είσαι από την Κρήτη και εγώ είμαι από τον έναν παππού Κεφαλλονίτης και από τον άλλο Μανιάτης. Όταν όμως δύο άντρες έχουν το θάρρος να ζητήσουν συγνώμη ο ένας από τον άλλο, πρέπει να βρεθούν ξανά μία μέρα να πιούνε τον καφέ τους.

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36452 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 16:28 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 18 Ιαν 2009, 11:59
Δημοσιεύσεις: 327
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 2
Type of Aquarium: Nano
antesco έγραψε:
.........
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ (administrator).

Θάνο θα μου επιτρέψεις μια διόρθωση
Administrator = ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ & οχι ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ. Το Διοικητής πάει αλλού εκτός και αν το λές με γλαφυρό τρόπο.


........Είπα ότι κάποιοι θεωρούν ότι κάποια μαγαζιά υποστηρίζουν τις παρέες του ενός ή του άλλου φόρουμ και αυτό το στηρίζουν σε αυτή τη γελοία κατάσταση που δημιουργείται όταν γίνεται μία εισαγωγή κοραλλιών και πέφτουν αναγκαστικά κάποια τηλέφωνα σε κάποιους ανθρώπους να "προλάβουν" να πάρουν τα καλά κοράλλια.Τα ξέρουμε όλοι αυτά και είναι αστεία και προσωπικά ντρέπομαι όταν βλέπω χομπίστες να μαλώνουν μπροστά στις κούτες με τα κοράλλια, ακόμα και να βάζουν τα κλάματα για ένα clam.


Σαυτό έχω βρεθεί και γω μάρτυρας.Τηλεφωνάκι σε παλικάρι που δουλεύει σε μαγαζί και η απάντηση ήταν ''μη σε νοιαζει δε θα τα δώσω πουθενά'.

Αυτή και αν είναι τακτική.
Μπράβο σας.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#36454 Δημοσιεύτηκε: 01 Μαρ 2009, 18:08 
Χωρίς σύνδεση
Angel (500+)
Angel (500+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 14:35
Δημοσιεύσεις: 730
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 5
Type of Aquarium: Big (500-1000)
η σημασια δεν ειναι στο ποια λεξη χρησιμοποιει κανεισ στα ελληνικά για το ''Αdministrator'' σημασια εχει οτι εγω δεν εχω δει ποτε τον Θανο να χρησιμοποιει τα εργαλια που δινει η τεχνολογια στον administrator και τα στερει απο τους υπολιπους...

οσο μπαναρα εγω καποιον οσο κλειδωσα εγω θεματα, οσο εσβισα εγω ποστ... αλο τοσο εχει κανει και ο Θανος... μηδεν!

ειναι ευκολο ξερεις... το να κλειδοσεις ενα θεμα ειναι ο ευκολος τροπος να μην ξεφευγουν τα πραγματα, το να μπαναρεις χρηστες που ειναι πιο επιθετικη η κριτικη τους ειναι επισεις ευκολος τροπος, το να σβινεις 'τοξικα' ποστ ειναι επισεις ευκολο...

κανεις δεν το εχει κανει αυτο εδω, οση επιθεση και να δεχτικε (και δεχτικε μπολικη) κανεις δεν πιρε το σκιπτρο του admin να διαγραψει κατι. Εγω το σεβομε ΑΠΟΛΥΤΑ αυτο.

_________________
Λάμπρος Στραβελάκης
Waterbox 850lt "maxspected" wetting day July 30th 2021


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 153 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα   Συγγραφέας   Απαντήσεις   Προβολές   Τελευταία δημοσίευση 
Ανοιχτά και αύριο Κυριακή (16/07/23)!!!

στο Aquariumshop.gr

aquariumshop

0

47

15 Ιούλ 2023, 20:41


Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com