Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 29 Μαρ 2024, 01:51

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κανόνες Δ. Συζήτησης


Δυστυχώς η απόλυτη ελευθερία δεν έχει την ανάλογη εκτίμηση από κάποια μέλη μας, οπότε είμαστε αναγκασμένοι να θέσουμε ορισμένους κανόνες για το συγκεκριμένο forum:

1) Πληροφορίες για την αγγελία ανταλλάσσονται μόνο με προσωπικά μηνύματα (πμ).
2) Απαγορεύεται η ανανέωση (up) αν δεν έχει παρέλθει διάστημα τουλάχιστον πέντε (5) ημερών.
3) Το forum δεν φέρει καμία ευθύνη για τυχόν απάτη, διαφωνία, μη τήρηση συμφωνίας μεταξύ πωλητή και αγοραστή.
4) Απαγορεύεται η δημοσίευση προσωπικών στοιχείων (τηλέφωνα, διευθύνσεις κλπ).
5) Υποχρεωτικά, θα υπάρχει στην αγγελία τιμή του προϊόντος που είναι προς πώληση.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.



Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 2 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πωλείτε ενυδρειακός εξοπλισμός - Διάλυση Ενυδρείου
#85317 Δημοσιεύτηκε: 29 Μαρ 2012, 14:35 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 20 Μάιος 2008, 13:40
Δημοσιεύσεις: 5264
Images: 2
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times
Experience in Years: 18
Type of Aquarium: Not yet
Καθότι δεν υπάρχει καθόλου χρόνος το τελευταίο διάστημα και είμαι απών αρκετές ημέρες την εβδομάδα από το σπίτι έχει αρχίσει να γίνεται τρομερά κουραστικό και επίπονο το να προσπαθώ να διατηρήσω και το ενυδρείο μου στην κατάσταση που το θέλω, όπως έχω καταλάβει αυτή η κατάσταση θα πάει τουλάχιστον ένα με δυο χρόνια, οπότε δυστυχώς είμαι αναγκασμένος να το διαλύσω και να δώσω όλα τα ζωντανά και τον εξοπλισμό μιας και το νέο που θα κάνω όταν ηρεμήσω σε δικό μου σπίτι θα είναι άλλων προδιαγραφών και απαιτήσεων.
Στα δια ταύτα δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσω το χόμπι απλά να κάνω μια παύση κάνα δυο χρόνια για τους λόγους που αναφέρω, θα δώσω πρώτα ζωντανά και κάποιο διαθέσιμο εξοπλισμό και μετά όταν αδειάσει θα είναι διαθέσιμο και το ενυδρείο.
Το ενυδρείο θα δοθεί μαζί με το σαμπ την υπερχείλιση και κάποια πραγματάκια ακόμη, διαστάσεις main tank 120*65*50 και sump 110*50*35 με πολύ καλό σχεδιασμό σε ότι αφορά την κυκλοφορία, το ενυδρείο είναι όλο με crystal clear τζάμι, όλο το σετ θα δοθεί 600 ευρώ(οπότε όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να το κλείσει).

Οπότε από εξοπλισμό έχουμε διαθέσιμα τα εξής πράγματα:

1)zeo -reactor, ζεο ριάκτορας Babble Magus, πάρα πολύ καλός ως εντυπωσιακός για μένα, τιμή 50 ευρώ, μαζί θα δοθεί και αρκετό υλικό για ριάκτορα.
Είναι αυτός στο παρακάτω link:

http://www.reefshops.com/zeovit-zeolite-reactor/

2)Aqua Medic pH-Controller, τιμή 70 ευρώ
Είναι αυτός στο παρακάτω link:

http://www.aquapro2000.de/en/Measuring- ... :1808.html

3)Ψυκτικό TECO Refrigerator TR 10,τιμή 200 ευρώ
Είναι αυτό στο παρακάτω link:

http://www.aquapro2000.de/en/Heating-an ... :6167.html

4)Vortech Battery Backup, τιμή 100 ευρώ
Είναι αυτό στο παρακάτω link:

http://www.aquapro2000.de/en/Pumps/Stre ... :8128.html

Η λίστα θα ανανεώνεται συνεχώς με νέα πράγματα που θα βγάζω από τα ντουλάπια μου.
Από ζωντανά πρώτα θα δοθούν οι σκολύμιες και οι ακανθαστρέες που είναι αρκετές, οι τιμές δεν θα έχουν καμιά σχέση με αυτές που τις πήρα φυσικά και θα κυμαίνονται για τις σκολύμιες από 70 μέχρι 150 ευρώ και για τις ακανθαστρεές από 25 μέχρι 50 ευρώ, θα ανοίξω νέα αγγελία για τα ζωντανά, όποιος θέλει να τα δει όμως μπορεί να μου στείλει pm για να έρθει να διαλέξει να πάρει από κοντά ώστε να μην βγάζω φωτογραφίες μιας και είμαι σκράπας.

_________________
Εικόνα
''simplicity is genius''
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πωλείτε ενυδρειακός εξοπλισμός - Διάλυση Ενυδρείου
#85340 Δημοσιεύτηκε: 30 Μαρ 2012, 19:44 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 20 Μάιος 2008, 13:40
Δημοσιεύσεις: 5264
Images: 2
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times
Experience in Years: 18
Type of Aquarium: Not yet
Η αγγελία μορεί να κλείσει μέχρι να επανέλθω μετά το μοίρασμα σε όσους ενδιαφέρθηκαν, υπάρχει φυσικά διαθέσιμο το ενυδρείο για όποιον θέλει να το κλείσει.

Ευχαριστώ,

_________________
Εικόνα
''simplicity is genius''
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 2 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 40 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com