Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 19 Μαρ 2024, 05:38

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 77 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
#26830 Δημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2008, 15:27 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Απρ 2008, 23:45
Δημοσιεύσεις: 1270
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Καλησπέρα σε όλους ,

παρακολούθω απο την αρχή την όλη συζήτηση και λόγω προσωπικής εμπειρίας απο το συγκεκριμένο κατάστημα δεν μπορώ παρα να πάρω θέση.Το ενυδρείο μου δεν έχει κλέισει ακόμα χρόνο (προυπήρχε όμως μια ενασχόληση με reef πρίν 7 χρόνια όταν ακομα και τα ποιό συνηθησμένα τωρα κορράλια τότε ήταν δυσεύρετα...) και μετα απο παρα πολύ ψάξιμο σε όλα τα μαγαζία της Αθήνας , χαλασα πολλλλα λεφτά αγοράζοντας διαφορα κομμάτια ( SPS LPS ) για να καταλήξω οτι τελικά δεν είναι και τόσο εύκολο να βρείς κορράλια υγείη και όμορφα σαν αύτα που βλέπουμε σε sait του εξωτερικού....... Μέχρι που βρήκα την aqua reef farm .....
Πλέον το ενυδρείο μου είναι γεμάτο απο sps που δεν πίστευα πότε ότι θα μπορούσα να βρώ στην Ελλάδα (και σε παρα πολλυ καλές τιμές) .
Ακόμα κανένας απο μας , νομίζω,δεν έχει ξανάσυναντήσει μαγάζι όπου την επομένη της παραλαβής να ακολουθεί τηλεφώνημα για την κατασταση των ζωντανών.
Για αυτό ευχαριστούμε τα παιδία απο την Καλαμάτα γιατι το ενυδρείο μας επιτέλους εχει το χρώμα και την ποιότητα που ονειρευόμαστε.
και σε οσους αναρωτιουνται...... ΟΧΙ δεν εχω ποσοστα στην ARF αλλα ειμαι ΠΑΡΑ πολυ ευχαριστημενος..

P.S. nervas λυπαμαι για την περιπετεια σου.

Πάντα Φιλικά Γιώργος - Αγγελική


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#26831 Δημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2008, 15:29 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 20:39
Δημοσιεύσεις: 5925
Images: 1
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: I am not a hobbyist
Καλωσήρθατε παιδιά :D :D :D



Αν όλοι που είχαμε πεί κολακευτικά σχόλια για την ARF είμασταν μέτοχοι το κατάστημα πλέον δεν θε λεγόταν ARF αλλα Παναθηναϊκός :D :D :D :D :D

_________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#26834 Δημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2008, 15:40 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
gemanolo έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους ,

παρακολούθω απο την αρχή την όλη συζήτηση και λόγω προσωπικής εμπειρίας απο το συγκεκριμένο κατάστημα δεν μπορώ παρα να πάρω θέση.Το ενυδρείο μου δεν έχει κλέισει ακόμα χρόνο (προυπήρχε όμως μια ενασχόληση με reef πρίν 7 χρόνια όταν ακομα και τα ποιό συνηθησμένα τωρα κορράλια τότε ήταν δυσεύρετα...) και μετα απο παρα πολύ ψάξιμο σε όλα τα μαγαζία της Αθήνας , χαλασα πολλλλα λεφτά αγοράζοντας διαφορα κομμάτια ( SPS LPS ) για να καταλήξω οτι τελικά δεν είναι και τόσο εύκολο να βρείς κορράλια υγείη και όμορφα σαν αύτα που βλέπουμε σε sait του εξωτερικού....... Μέχρι που βρήκα την aqua reef farm .....
Πλέον το ενυδρείο μου είναι γεμάτο απο sps που δεν πίστευα πότε ότι θα μπορούσα να βρώ στην Ελλάδα (και σε παρα πολλυ καλές τιμές) .
Καλως ορισατε παιδια.Επειδη ειναι το πρωτο ποστ δεν γινεται αυτο που εγραψα παραπανω.
Φιλικα! :wink:
Ακόμα κανένας απο μας , νομίζω,δεν έχει ξανάσυναντήσει μαγάζι όπου την επομένη της παραλαβής να ακολουθεί τηλεφώνημα για την κατασταση των ζωντανών.
Για αυτό ευχαριστούμε τα παιδία απο την Καλαμάτα γιατι το ενυδρείο μας επιτέλους εχει το χρώμα και την ποιότητα που ονειρευόμαστε.
και σε οσους αναρωτιουνται...... ΟΧΙ δεν εχω ποσοστα στην ARF αλλα ειμαι ΠΑΡΑ πολυ ευχαριστημενος..

P.S. nervas λυπαμαι για την περιπετεια σου.

Πάντα Φιλικά Γιώργος - Αγγελική

Σας παρακαλω. :wink: Καλως ορισατε.

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#26836 Δημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2008, 15:43 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 31 Οκτ 2008, 02:24
Δημοσιεύσεις: 21
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
madfdg έγραψε:

εγώ ο καχύποπτος αυτά που γράφεις μόνο ως "διαφήμηση" και "υπεράσπιση" μπορώ να τα εκλάβω.H ARF δεν χρειάζεται διαφημηστές και δικηγόρους γιατί η πορεία τους δεν έχει ανάγκη απο κάτι τέτοιο!



Ευτυχος, καταλαβενεις και απο μονος σου οτι η ARF δεν χρειάζεται διαφημηστές και δικηγόρους γιατί η πορεία τους δεν έχει ανάγκη απο κάτι τέτοιο!

Αυτο που ειχα γραψει εγω για το ARF ειναι οι εντοιπωσεις μου. :wink: Και τις εκφραζω ελευθερα :D


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#26837 Δημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2008, 15:44 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
MIARAIN έγραψε:
madfdg έγραψε:

εγώ ο καχύποπτος αυτά που γράφεις μόνο ως "διαφήμηση" και "υπεράσπιση" μπορώ να τα εκλάβω.H ARF δεν χρειάζεται διαφημηστές και δικηγόρους γιατί η πορεία τους δεν έχει ανάγκη απο κάτι τέτοιο!



Ευτυχος, καταλαβενεις και απο μονος σου οτι η ARF δεν χρειάζεται διαφημηστές και δικηγόρους γιατί η πορεία τους δεν έχει ανάγκη απο κάτι τέτοιο!

Αυτο που ειχα γραψει εγω για το ARF ειναι οι εντοιπωσεις μου. :wink: Και τις εκφραζω ελευθερα :D

Τελευταιο!

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#26863 Δημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2008, 19:25 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
Isidoros έγραψε:
Συγνωμη αν και δεν εχει ξαναγινει εδω μεσα οποιος ξαναναφερθει προσωπικα στο συγκεκριμενο καταστημα θα διαγραφει το ποστ του.


ΑΚΡΙΒΩΣ ! Προσοχή : ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ !

Isidoros έγραψε:
Υ.Γ. Για να μην βιαστει κανενας να βγαλει συμπερασματα δεν τα ξερω τα παιδια,δεν τα εχω δει ποτε μου και δεν εχω ψωνισει ουτε κοκο αμμου. :wink:


Το ίδιο και εγώ. Καλώς ή κακώς, ακόμα δεν έχω ψωνίσει από κεί. Αλλά θα ψωνίσω ! Και σύντομα μάλιστα.

Η όλη συζήτηση εδώ δεν είναι για το αν είναι καλό ή κακό το κατάστημα. Είπαμε χίλιες φορές μπράβο στην προσπάθεια και στον επαγγελματισμό που έχει δείξει μέχρι σήμερα. Και αυτά με τις αρρώστιες συμβαίνουν παντού.

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ : Μην το παίρνουμε σαν κάτι απλό που έγινε και έληξε. Θέλει μικροσκόπιο, χρόνο, υπομονή και πολύ προσοχή αυτό το παράσιτο και κανείς δεν μπορεί να δίνει διαβεβαιώσεις για τίποτα.

:wink:

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#26872 Δημοσιεύτηκε: 01 Νοέμ 2008, 21:05 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 20:39
Δημοσιεύσεις: 5925
Images: 1
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: I am not a hobbyist
Σεβόμενος την επιθυμία των φίλων μου εγώ σταματάω εδώ περιμένοντας μόνο κάποια επιστημονική εξήγηση και αντιμετώπιση των bernacles!

MIARAIN έγραψε:
Αυτο που ειχα γραψει εγω για το ARF ειναι οι εντοιπωσεις μου. :wink: Και τις εκφραζω ελευθερα :D

Ναταλία αναφαίρετο δικαίωμα σου , όπως και δικό μου!!Γιαυτό άλλωστε λεγόμαστε OPEN REEF και δεν υπαρχει ούτε ένα σβησμένο ποστ εδώ μέσα :)

_________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 77 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com