Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 18 Απρ 2024, 03:23

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 42 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
#27955 Δημοσιεύτηκε: 13 Νοέμ 2008, 19:57 
Χωρίς σύνδεση
Montipora (2000+)
Montipora (2000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 08 Δεκ 2006, 13:20
Δημοσιεύσεις: 2080
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Τπτ Μάνο.

Θα το φτιάξουν οι Mod!

_________________
Small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27957 Δημοσιεύτηκε: 13 Νοέμ 2008, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Manogr έγραψε:
Isidoros έγραψε:
ΟΚ Μανο σορρυ. :wink:


Εγω σορρυ γιατί ξαναδιαβάζοντας το βλέπω οτι η τελευταία μου φράση ήταν άδικα σκληρή... ελπίζω να ξεκαθάρισα τι εννοούσα και να μην έχουμε μεταξύ μας κανέναν θέμα!

Φυσικά όλα τα άλλα ισχύουν και περιμένω την απάντηση του odin79 (και ένα Sorry στον Accnt για τον κανιβαλισμό του θέματος...)

Τα εχουμε πει αυτα Μανο. :wink: Σε ξερουμε και μας ξερεις.Για να δουμε τι θα μας πει και ο φιλος Οντιν.

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27958 Δημοσιεύτηκε: 13 Νοέμ 2008, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
accnt έγραψε:
Τπτ Μάνο.

Θα το φτιάξουν οι Mod!

Θα γινει και αυτο. :wink:

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27977 Δημοσιεύτηκε: 13 Νοέμ 2008, 23:05 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 23 Απρ 2007, 08:01
Δημοσιεύσεις: 91
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Manogr έγραψε:
odin79 έγραψε:
ναυτο και το διπλανο φορουμ (to ma)θεωρω οτι ειναι τα πιο αξιοπιστα με σοβαρους χομπιστες και οχι καθοδηγουμενα απο μαγαζια..συγνωμη για την εκταση του ποστ μου


Odin79 η συγκεκριμένη φράση σου είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Το να θεωρείς κάποια forum καλύτερα είναι δικαίωμα σου, το να θεωρείς κάποιους χομπίστες σοβαρούς και άλλους όχι είναι δικαίωμα σου (αν και αποκλείεται ΟΛΟΙ σε ένα forum να είναι σοβαροί και σε ένα άλλο ΟΛΟΙ να μην είναι...) ΑΛΛΑ το να πετάς μία ατάκα για καθοδηγούμενα forum απο μαγαζιά χωρίς να το τεκμηριώνεις ΔΕΝ είναι δικαίωμα σου... γνωρίζεις ποιός είμαι εγώ ή οι άλλοι διαχειριστές και συντονιστές του Aquazone (ή άλλου forum, απλά λέω για το aquazone γιατί εκεί είμαι) και έχεις το δικαίωμα έτσι ελεύθερα και ανέξοδα να πετάς μία μπαρούφα χωρίς να σεβαστείς την επαγγελματική ή κοινωνική ζωή μου ? ΠΟΙΟΣ με καθοδηγεί σοβαρέ και έμπειρε χομπίστα ? και που το έμαθες εσύ?

ΑΠΑΙΤΩ ή να κάνεις συγκεκριμένο το παράδειγμα σου ή να το αναιρέσεις άμεσα και να απολογηθείς για την άστοχη ατάκα σου. Δεν μπορείς να βάζεις όλα τα άλλα forum σε ένα τσουβάλι... συγκεκριμένα πράγματα ΤΩΡΑ!


Καταρχην , νομικα δεν εχεις κανενα ερισμα να απαιτεις οτιδηποτε απο τον φιλο odin ...εχει αποψη (θεωρει) οτι το openreef και το marineaquarium δεν ειναι καθοδηγουμενα απο μαγαζια.Μπορει καποια αλλα φορουμ να ειναι , μπορει και οχι.

Θεωρω απαραδεκτες τετοιου ειδους λεκτικες ''επιθεσεις'' , ειδικα απο ανθρωπους με χρονια στην πλατη τους μεσα στα φορουμ και απορω και εγω πως οι ιδιοκτητες του openreef δεν προστατευουν το μελος odin απεναντι στις ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ σου.

Εναλλακτικα , θα σε παρακαλουσα (οχι δεν απαιτω) να μου εξηγησεις και εσυ λεξη προς λεξη τι εννοουσες τοτε :
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... st&p=58491


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27979 Δημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2008, 00:13 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 16 Μαρ 2007, 00:51
Δημοσιεύσεις: 9030
Images: 2
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Big (500-1000)
Tricky έγραψε:
απορω και εγω πως οι ιδιοκτητες του openreef δεν προστατευουν το μελος odin απεναντι στις ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ σου.

Βασίλη οι ιδιοκτήτες του openreef είναι όλα τα μελή του FORUM που το καθένα έχει άποψη και μπορούν να την εκφράζουν ελεύτερα.

_________________
Φιλικά ....Γιώργος.
Αν έχετε Mantis στο ενυδρείο σας να της μιλάτε καταλαβαίνουν περισσότερα από τον σκύλο σας.


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27984 Δημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2008, 00:31 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 23 Απρ 2007, 08:01
Δημοσιεύσεις: 91
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
geso έγραψε:
Βασίλη οι ιδιοκτήτες του openreef είναι όλα τα μελή του FORUM που το καθένα έχει άποψη και μπορούν να την εκφράζουν ελεύτερα.


Εντελως δεικτικα το αναφερω Γιωργο ...επειδη ο Manogr λιγο παραπανω επικαλεστηκε (ή αμφισβητησε) την ''ευαισθησια'' σας (των υπευθυνων αυτου του φορουμ).


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27986 Δημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2008, 00:56 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 26 Νοέμ 2006, 01:32
Δημοσιεύσεις: 151
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Tricky έγραψε:
Καταρχην , νομικα δεν εχεις κανενα ερισμα να απαιτεις οτιδηποτε απο τον φιλο odin ...εχει αποψη (θεωρει) οτι το openreef και το marineaquarium δεν ειναι καθοδηγουμενα απο μαγαζια.Μπορει καποια αλλα φορουμ να ειναι , μπορει και οχι.

Θεωρω απαραδεκτες τετοιου ειδους λεκτικες ''επιθεσεις'' , ειδικα απο ανθρωπους με χρονια στην πλατη τους μεσα στα φορουμ και απορω και εγω πως οι ιδιοκτητες του openreef δεν προστατευουν το μελος odin απεναντι στις ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ σου.

Εναλλακτικα , θα σε παρακαλουσα (οχι δεν απαιτω) να μου εξηγησεις και εσυ λεξη προς λεξη τι εννοουσες τοτε :
http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... st&p=58491


Δεν ξέρω αν έχεις καμία μανία με τα νομικά αλλά προσωπικά μου είναι εντελώς αδιάφορα... δεν νομίζω να απείλησα με μήνυση κανέναν οπότε εντελώς άτοπη η εισαγωγή σου. Αν θεωρήσουν οι υπεύθυνοι οτι πρέπει να προστατεύσουν τον odin φυσικά και μπορούν τα το κάνουν.
Όσο αφορά αυτό που ζητάς είναι ξεκάθαρο... δεν βλέπω κανένα υπονοούμενο... κάποιο μέλος ενημερώθηκε για ΠΜ το οποίο μπορείς να διαβάσεις και εγώ το σχολίασα... Δεν είδα τον odin να δημοσιεύει κάποια απόδειξη οτι άλλο forum είναι καθοδηγούμενο απο μαγαζιά... αν έχει ας το κάνει...αν όχι ας πει απλά οτι το Openreef είναι το καλύτερο forum και ας σταματήσει εκεί... μία τέτοια άσχετη με το θέμα του κλειδώματος ατάκα είναι αναμενόμενο να θίξει κάποιους... Όσοι με γνωρίζουν καταλαβαίνουν οτι πραγματικά θίγομαι από τέτοιες κατηγορίες και δεν επιτρέπω σε κανέναν να παίζει με την αξιοπρέπεια μου... σαν πελάτης που τα χώνω χοντρά και σαν επαγγελματίας σε εντελώς άσχετο χώρο δεν επιτρέπω σε κανέναν να με βάζει σε τσουβάλι και να αφήνει υπονοούμενα... απλό είναι...

_________________
Μάνος Ματσάκης - Manogr
http://www.reef.gr


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27987 Δημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2008, 01:12 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
Nα πω και εγώ την κουβέντα μου....

α) το θέμα δεν διασπάται γιατί είναι συνέχεια η μία ενότητα της άλλης.

β) δεν θα υπερασπιστώ κανέναν, ούτε το γειτονικό φόρουμ, ούτε τον φίλο μου τον Μάνο, ούτε το μέλος μας Οdin, θα υπερασπιστώ όμως "μέχρι θανάτου" το δικαίωμά σας να διατυπώνετε ελεύθερα τις απόψεις σας, αρκεί να μην προσβάλλετε επώνυμα άτομα ή οργανισμούς.

Αν ο Odin έχει αυτή την άποψη, δεν χρειάζεται να συμφωνούμε μαζί του, αλλά προσωπικά εγώ θα την σεβαστώ.
Και αν την προσωποποιήσει, τότε θα πρέπει βέβαια και να την τεκμηριώσει.
Όμως το AZ δεν αναφέρθηκε πουθενά, και δεν είναι το μόνο forum στη πιάτσα. Πλέον, νομίζω ότι ξεπερνάμε τα 10 στον χώρο.....

Αυτά & Καλή Συνέχεια.


ΥΓ: Μάνο, είχαμε να σε "ακούσουμε" εδώ από τον Μάϊο. Έστω και υπό αυτές τις συνθήκες ήταν χαρά μας. :wink:

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27991 Δημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2008, 02:02 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 23 Απρ 2007, 08:01
Δημοσιεύσεις: 91
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Manogr έγραψε:

Δεν ξέρω αν έχεις καμία μανία με τα νομικά αλλά προσωπικά μου είναι εντελώς αδιάφορα... δεν νομίζω να απείλησα με μήνυση κανέναν οπότε εντελώς άτοπη η εισαγωγή σου. Αν θεωρήσουν οι υπεύθυνοι οτι πρέπει να προστατεύσουν τον odin φυσικά και μπορούν τα το κάνουν.
Όσο αφορά αυτό που ζητάς είναι ξεκάθαρο... δεν βλέπω κανένα υπονοούμενο... κάποιο μέλος ενημερώθηκε για ΠΜ το οποίο μπορείς να διαβάσεις και εγώ το σχολίασα... Δεν είδα τον odin να δημοσιεύει κάποια απόδειξη οτι άλλο forum είναι καθοδηγούμενο απο μαγαζιά... αν έχει ας το κάνει...αν όχι ας πει απλά οτι το Openreef είναι το καλύτερο forum και ας σταματήσει εκεί... μία τέτοια άσχετη με το θέμα του κλειδώματος ατάκα είναι αναμενόμενο να θίξει κάποιους... Όσοι με γνωρίζουν καταλαβαίνουν οτι πραγματικά θίγομαι από τέτοιες κατηγορίες και δεν επιτρέπω σε κανέναν να παίζει με την αξιοπρέπεια μου... σαν πελάτης που τα χώνω χοντρά και σαν επαγγελματίας σε εντελώς άσχετο χώρο δεν επιτρέπω σε κανέναν να με βάζει σε τσουβάλι και να αφήνει υπονοούμενα... απλό είναι...


Μηπως δημοσιευτηκε καμμια αποδειξη οτι το open reef και το marine aquarium δεν ειναι καθοδηγουμενα ? Αυτο υποστηριζει και μονο ο odin οπως το καταλαβαινω εγω τουλαχιστον.
Με ποια λογικη (γιατι φαινεται πως το νομικο ερισμα ''επεσε'' βαρυ) ειναι αποδεκτο εσυ να τον ειρωνευεσαι και να απαιτεις οτι απαιτεις ? Τι ειδους ατυπη ''ποινικοποιηση'' του ιντερνετικου λογου ειναι αυτη ?Αν σε ειχε προσβαλλει αθελα του (γιατι μονο αθελα του θα μπορουσε) ας του εστελνες ενα διευκρυνιστικο πμ ή ας εκανες και ενα ποστ ...δεν μπορεις ομως να τον ειρωνευεσαι και να τον προσβαλλεις με τον αερα του ''χαμενος πελατης ειναι , δωστου να καταλαβει'' .

Αλλα φορουμ εχουν διαφημισεις και αλλα οχι ...αλλα εχουν ξεχωριστες κατηγοριες Μαζικων παραγγελιων Μεσω Ιντερνετ και αλλα οχι ...αλλα εχουν 2.309 μελη υπο συνδεση την ιδια στιγμη και αλλα μολις 5 ή 6 . Τι νοημα εχει η γνωμη του odin και του καθε odin (και του καθε Tricky ή του καθε Manogr)?

Οσο αφορα αυτο που σου ζητησα ακομα περιμενω : τι περιμενατε ακριβως και σε ποια ξεφτιλα αναφερεσαι εδω: http://www.aquazone.gr/forums/index.php ... st&p=58491?

Δεν ξεθαβω ενα παλιο θεμα για λογους εντυπωσεων ...ομως πραγματι εμεινα εκπληκτος πως ''ανατιναχθηκες'' απο το ποστ του odin οταν ειχες εσυ συμμετασχει σε ενα thread σαν αυτο που παρεθεσα και ειπες οτι ειπες.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#27992 Δημοσιεύτηκε: 14 Νοέμ 2008, 07:03 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 03 Δεκ 2006, 21:54
Δημοσιεύσεις: 173
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Δεν μπορώ να αντιληφθώ γιατί κάποιος δεν έχει το δικαίωμα να απαιτήσει τεκμηριωμένες επεξηγήσεις, ιδιαίτερα όταν θίγεται αφού ανήκει σε ένα από τα
"άλλα" fora.
Είναι προτιμότερο να πλανάται η μομφή και ο θιγόμενος να τη δέχεται παθητικά, χάριν της ελευθερίας της έκφρασης??
Δέχομαι, σέβομαι και υπερασπίζομαι την ελευθερία του λόγου, στη περίπτωσή μας του γραπτού, αλλά επιθυμώ το ίδιο προς το πρόσωπό μου, για το δικαίωμά μου να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, όταν νομίζω πως θίγομαι, απαιτώντας περισσότερες επεξηγήσεις.
Είμαι και εγώ της άποψης, πως όταν υπονοείς κάτι, είσαι υποχρεωμένος να το τεκμηριώσεις, αν σου ζητηθεί, η αν δεν μπορείς έχεις την υποχρέωση να το ανακαλέσεις.
Θα μείνω εδώ επισημαίνοντας, μιας που αναφέρθηκε πιο πάνω περί νομικής υπόστασης, ότι η άποψη περί καθοδήγησης κάποιων με παράνομο οικονομικό αντίκρισμα ή άλλης παρόμοιας συναλλαγής, σαφώς και έχει νομικό έρεισμα.

Τελειώνω απευθυνόμενος προς εσένα αγαπητέ συνχομπίστα Tricky, θα ήθελα να μου επιτρέψεις να επισημάνω ότι στο θέμα που παραπέμπεις, προσπαθώντας να κάνεις μια (ατυχή κατά τη γνώμη μου), ταύτιση, έχουν δοθεί πλήρεις απαντήσεις από υπεύθυνους του ΑΖ, που σαφώς δηλώνουν την διαφορετική άποψη από αυτή που προσπαθήθηκε να εμφανιστεί. Όποιος διαβάσει ολόκληρο το θέμα μπορεί εύκολα να οδηγηθεί στο σωστό συμπέρασμα.

_________________
______________________________
Φιλικά
Νίκος Ψάλτης - www.reef.gr


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 42 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com