Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 28 Μαρ 2024, 21:55

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Steve Jobs - Apple Founder
#75524 Δημοσιεύτηκε: 13 Οκτ 2011, 12:54 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Απρ 2008, 23:45
Δημοσιεύσεις: 1270
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
zeroboy έγραψε:
Σαν φίλος του ανοικτού λογισμικού και κώδικα θα συμφωνήσω με τις δηλώσεις του Richard M. Stallman σχετικά με τον ιδρυτή της σαπιομηλιάρας.

«Steve Jobs, the pioneer of the computer as a jail made cool, designed to sever fools from their freedom, has died.
«As Chicago Mayor Harold Washington said of the corrupt former Mayor Daley, ‘I’m not glad he’s dead, but I’m glad he’s gone.’ Nobody deserves to have to die – not Jobs, not Mr. Bill, not even people guilty of bigger evils than theirs. But we all deserve the end of Jobs’ malign influence on people’s computing.
«Unfortunately, that influence continues despite his absence. We can only hope his successors, as they attempt to carry on his legacy, will be less effective.»


(Επειδη νιωθω οτι με λες ηλιθιο....)
Νομιζω οτι με ολα αυτα θα πρεπει να συμφωνισουν ολοι οσοι ασχολουνται με το ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ οπως λενε και στο χωριο μου για να κατευαζουν πειρατικα και να
παιζουν κανα παιχνιδακι στην καλυτερη τους
ΝΑΙ ΟΛΟΙ αυτοι πρεπει να εχουν PC
Ελα μια βολτα σε μια απο τος εταιρειες που συνεργαζομαι να δεις ποια ειναι η πραγματικη δουλεια τους και να μιλησεις με χειριστες και ισως καταλαβεις γιατι τα επιλεγουμε.
Αν δεν ειχε βγει αυτο το λειτουργικο και δεν ειχε αναγκασει και τους γκασμαδες της Microsoft να εξελειχθουν ακομα θα ειχατε για screen saver THE BLUE SCREEN OF DEATH
Α και ακομα μετα την "εξελιξη " τους για να επιλεξεις μεσα απο τις 20 version των windows ποια σου κανει θελεις πρωτα σεμιναριο.
Ειναι μια κουβεντα που μπορει να παρει ωρες και πραγματικα βαριεμαι να ακουω ηλιθια επιχειριματα.
χαιρομαι πραγματικα που βρηκες 4 να λενε τι καλα που εφυγε αλλα μαλλον θα συγχιζεσαι οταν θα βλεπεις τα 40.000.000 που πραγματικα στεναχωρηθηκαν


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Steve Jobs - Apple Founder
#75526 Δημοσιεύτηκε: 13 Οκτ 2011, 13:34 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 30 Μαρ 2011, 21:17
Δημοσιεύσεις: 402
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 2
Type of Aquarium: Medium (100-500)
zeroboy =0αγορι=0 ατομα=μηδενιστης?


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Steve Jobs - Apple Founder
#75532 Δημοσιεύτηκε: 13 Οκτ 2011, 14:54 
Χωρίς σύνδεση
Montipora (2000+)
Montipora (2000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 11 Απρ 2007, 19:40
Δημοσιεύσεις: 2589
Τοποθεσία: Πετρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Fish-Only
gemanolo έγραψε:
zeroboy έγραψε:
Σαν φίλος του ανοικτού λογισμικού και κώδικα θα συμφωνήσω με τις δηλώσεις του Richard M. Stallman σχετικά με τον ιδρυτή της σαπιομηλιάρας.

«Steve Jobs, the pioneer of the computer as a jail made cool, designed to sever fools from their freedom, has died.
«As Chicago Mayor Harold Washington said of the corrupt former Mayor Daley, ‘I’m not glad he’s dead, but I’m glad he’s gone.’ Nobody deserves to have to die – not Jobs, not Mr. Bill, not even people guilty of bigger evils than theirs. But we all deserve the end of Jobs’ malign influence on people’s computing.
«Unfortunately, that influence continues despite his absence. We can only hope his successors, as they attempt to carry on his legacy, will be less effective.»


(Επειδη νιωθω οτι με λες ηλιθιο....)
Νομιζω οτι με ολα αυτα θα πρεπει να συμφωνισουν ολοι οσοι ασχολουνται με το ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ οπως λενε και στο χωριο μου για να κατευαζουν πειρατικα και να
παιζουν κανα παιχνιδακι στην καλυτερη τους
ΝΑΙ ΟΛΟΙ αυτοι πρεπει να εχουν PC
Ελα μια βολτα σε μια απο τος εταιρειες που συνεργαζομαι να δεις ποια ειναι η πραγματικη δουλεια τους και να μιλησεις με χειριστες και ισως καταλαβεις γιατι τα επιλεγουμε.
Αν δεν ειχε βγει αυτο το λειτουργικο και δεν ειχε αναγκασει και τους γκασμαδες της Microsoft να εξελειχθουν ακομα θα ειχατε για screen saver THE BLUE SCREEN OF DEATH
Α και ακομα μετα την "εξελιξη " τους για να επιλεξεις μεσα απο τις 20 version των windows ποια σου κανει θελεις πρωτα σεμιναριο.
Ειναι μια κουβεντα που μπορει να παρει ωρες και πραγματικα βαριεμαι να ακουω ηλιθια επιχειριματα.
χαιρομαι πραγματικα που βρηκες 4 να λενε τι καλα που εφυγε αλλα μαλλον θα συγχιζεσαι οταν θα βλεπεις τα 40.000.000 που πραγματικα στεναχωρηθηκαν


Φίλε gemanolo αυτά τα έγραψε ο stallman κι όχι εγώ.(επομένως τα παράπονα σου εκεί αν και αγνοείς μάλλον ποιος είναι και τι κάνει)

Αγνοείς ακόμα ότι την εποχή που δούλευα σε μεγάλο ατελιέ DTP επί εποχής Ci LC και Quadra 700 και system 6.7 ισως να μην είχες γεννηθεί.
Ελεύθερο λογισμικό και κώδικας ΔΕΝ είναι τα προιόντα που παράγει ο billάρας ούτε αυτά που "κλέβει" και παράγει ως πρωτοποριακά η σαπιομηλιάρα επομένως είσαι εκτός θέματος παντελώς.(blue screen of death και system bomb είναι για τους παραπάνω.

Από πότε οι "κλέφτες" που πήραν δωρεάν κώδικα από την κοινότητα τον καμουφλάρισαν και τον πούλησαν σαν δικό τους προϊόν έγιναν και ιδιοφυΐες??

Τέλος απλά είπα ότι συμφωνώ μαζί του.(stallman)

@merlon1 Μπράβο βγάζεις σωστά συμπεράσματα.

_________________
A carne di lupo zanne di cane
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Steve Jobs - Apple Founder
#75536 Δημοσιεύτηκε: 13 Οκτ 2011, 15:10 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Απρ 2008, 23:45
Δημοσιεύσεις: 1270
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Η αλήθεια είναι ότι όντως δεν σε ξέρω
Για μένα ήταν απλά η αφορμή αυτο που εγραψες ( ο stallman ) γιατί έχω πραγματικά βαρεθεί να κάνω τέτοιες κουβέντες
Ξέρω τι είναι το fsf και ακόμα και σπίτι μου έχω umbuntu
Απλά αυτές οι δηλώσεις καταλαβαίνεις ότι είναι τουλαχιστων προσβλητικές για όσους γράφουν ότι τον εκτιμούσαν
Δεν είμαι κολλημενος
Είμαι κι εγω απο αυτούς πουπιστευπυν ότι είναι κρίμα εκατομμύρια να κλαίνε για έναν άνθρωπο που έφυγε
Αλλα κάθε μέρα φεύγουν εκατομμύρια και δεν κλαίει κανείς..

_________________
ELOS ADDICTED


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Steve Jobs - Apple Founder
#75539 Δημοσιεύτηκε: 13 Οκτ 2011, 15:43 
Χωρίς σύνδεση
Montipora (2000+)
Montipora (2000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 11 Απρ 2007, 19:40
Δημοσιεύσεις: 2589
Τοποθεσία: Πετρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Fish-Only
Αλήθεια πιστεύεις ότι πρέπει να συμφωνούν όλοι με όλους???
Να έχουμε όλοι την ίδια άποψη για τα πάντα??

Δεν προσβάλω κανέναν, (που συμφωνω με κάποιον που έχει άλλη γνωμη) απλά έχω διαφορετική άποψη.

Το σωστό είναι Ubuntu και πάνω στο θέμα για τον ένα και τους πολλούς κάποιος 65 χρόνια πρίν με τον οποίο ΔΕΝ συμφωνώ μαζί του είπε:

Αν πεθάνει ένας άνθρωπος είναι τραγωδία, αν πεθάνουν εκατομμύρια στατιστική.

_________________
A carne di lupo zanne di cane
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Steve Jobs - Apple Founder
#75622 Δημοσιεύτηκε: 15 Οκτ 2011, 12:05 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Απρ 2008, 23:45
Δημοσιεύσεις: 1270
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Zeroboy
Sorry για την ένταση
Δεν υπήρχε λόγος να αντιδρασω τόσο έντονα
Είχα λίγα νεύρα όπως καταλαβαίνεις .

_________________
ELOS ADDICTED


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com