Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 19 Απρ 2024, 15:13

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 38 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92680 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 20:37 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Μάιος 2007, 13:39
Δημοσιεύσεις: 5919
Images: 31
Τοποθεσία: Ζωγραφου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Fish-Only
Dias έγραψε:
antesco έγραψε:
Κανένα, παιδιά ας σταματήσει αυτή η κουβέντα πλήζ. Τα άλλα φόρουμ είναι φίλοι μας Έλληνες ρηφάδες και θα έρθουν και στην εκδήλωση με πολλά φραγκάκια για ανταλλαγή.


Συγνωμη τοτε,αλλα γιατι για δευτερη φορα αφησατε τον ιδιο ανθρωπο να ανοιξει ιδιας φυσης θεμα,να διατυπωθουν χαρακτηρισμοι και κατηγοριες,και στο φιναλε να φτασει το πραμα να λεει ο ενας για τον αλλον ξανα;
Συγνωμη παιδια,αλλα μ'αρεσει να λεω τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη.Ειμαι αντικειμενικος και το εχω αποδειξει νομιζω.

Dias σου βγαζω το καπελο και δεν νομιζω να εχει κανενας μεσα εδω, καποια διαφορετικη αποψη για σενα...
Ομως, το εχουμε ξαναπει απειρες φορες κι εσυ το γνωριζεις... Δεν παιρνω την θεση κανενος κι ουτε που με ενδιαφερει, αλλα ολοι γνωριζουμε οτι εδω μεσα εαν δεν υπαρχουν υβριστικα, με καθε εννοια, σχόλια, το βημα ειναι ανοιχτο για την εκφραση αποψεων και μακαρι να υπαρχει αντιλογος.. Αλλωστε, αυτα που διαβασα εγω ειναι σχόλια και συζητησεις που, υποθετω, οτι εχουν ηδη γραφτει...
Η παγια ευχη κι επιθυμια μας, ειναι να μην υπαρχουν αντιπαλοτητες κι αντιδικιες...
Ας το καταλαβουμε ΟΛΟΙ μας, μα ΟΛΟΙ μας... Ολα τα θαλασσινα φόρα ειμαστε στο ιδιο στρατοπεδο, εχουμε την ιδια τρελλα και δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα...

_________________
«Η ζωή θα ήταν τραγική αν δεν ήταν αστεία.»
Στίβεν Χόκινγκ


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92684 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 20:50 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
Σε αυτό εδώ το φόρουμ, εδώ και πολλά χρόνια κανείς δεν έχει κάνει moderation σε κανέναν. Κανένας δεν έχει χρειαστεί να μαλώσει ή να απειλήσει ή να διαγράψει κανέναν. Γενικά λόγω ονόματος (open) δεν λογοκρίνουμε και δεν σβήνουμε τίποτα και κανέναν και για σχεδόν κανένα λόγο.

Το μεσημέρι με πήρε τηλέφωνο ο παλιός και καλός μου φίλος ΤΑΝ από το aquazone και επαναλάβαμε ο ένας στον άλλον ότι όλοι εμείς οι Ελληνες ρηφάδες, ανεξάρτητα χώρου, πρέπει να είμαστε μονιασμένοι και αγαπημένοι και αυτό θα φανεί και στο event.

Ας βάλουμε λοιπόν τα μαχαίρια πίσω στη θήκη τους, γιατί θα κόψουμε κανένα δάκτυλο..... :)

Προσωπικές διαμάχες θα υπάρχουν πάντα αλλά δεν χρειάζεται αμέσως να διαλέγουμε στρατόπεδα και να δημιουργούμε συγκρούσεις. Δεν έχουμε μείνει άλλωστε και πολλοί στο χώρο.....

Μακάρι να μπορούσαμε να ενώσουμε όλα τα θαλασσινά φόρουμ, χωρίς αρχηγούς και κανόνες, χωρίς συμφέροντα, μόνο με βάσεις δεδομένων, γνώσεις, εμπειρίες και όμορφες ιστορίες.

Αυτά από εμένα.

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92688 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 21:02 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Dias έγραψε:
antesco έγραψε:
Κανένα, παιδιά ας σταματήσει αυτή η κουβέντα πλήζ. Τα άλλα φόρουμ είναι φίλοι μας Έλληνες ρηφάδες και θα έρθουν και στην εκδήλωση με πολλά φραγκάκια για ανταλλαγή.


Συγνωμη τοτε,αλλα γιατι για δευτερη φορα αφησατε τον ιδιο ανθρωπο να ανοιξει ιδιας φυσης θεμα,να διατυπωθουν χαρακτηρισμοι και κατηγοριες,και στο φιναλε να φτασει το πραμα να λεει ο ενας για τον αλλον ξανα;
Συγνωμη παιδια,αλλα μ'αρεσει να λεω τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη.Ειμαι αντικειμενικος και το εχω αποδειξει νομιζω.

Δεν νομίζω να κατηγόρησε κανείς κανένα ίσα ίσα εγώ το γύρισα στην πλάκα κατηγορώντας τον φίλο μου sefis! :D Επειδή όμως το βλέπω να ξεχειλώνει το θέμα , έχει δίκιο ο τρελός κάστορας να το διαγράψουμε ή να το κλείσουμε. :roll:

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92689 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 21:04 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 09 Νοέμ 2008, 22:17
Δημοσιεύσεις: 213
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Βασιλη και Θανο,σας ευχαριστω για την τοποθετηση :)
Κραταω ιδιαιτερα τη φραση του φιλου Βασιλη,που πρεπει να δωσουμε ολοι βαση.
"Ολα τα θαλασσινα φόρα ειμαστε στο ιδιο στρατοπεδο, εχουμε την ιδια τρελλα και δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα..."


Peace :occasion5:


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92691 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 21:06 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 22:02
Δημοσιεύσεις: 1565
Τοποθεσία: evosmos,thessaloniki, greece
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Η τελευταια προταση σου Θανο ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει και εχω δει γραμμενο σε φορουμ σχετικα με το χομπι μας.μακαρι να ενωθουν οι γνωσεις ολων ωστε αυτους τους δυσκολους καιρους να δωσουμε μια νεα πνοη αισιοδοξιας μεσα απο την αγαπη μας για το θαλασσινο ενυδρειο..

_________________
Σταμάτης


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92693 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 21:08 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 09 Νοέμ 2008, 22:17
Δημοσιεύσεις: 213
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Isidoros έγραψε:
Dias έγραψε:
antesco έγραψε:
Κανένα, παιδιά ας σταματήσει αυτή η κουβέντα πλήζ. Τα άλλα φόρουμ είναι φίλοι μας Έλληνες ρηφάδες και θα έρθουν και στην εκδήλωση με πολλά φραγκάκια για ανταλλαγή.


Συγνωμη τοτε,αλλα γιατι για δευτερη φορα αφησατε τον ιδιο ανθρωπο να ανοιξει ιδιας φυσης θεμα,να διατυπωθουν χαρακτηρισμοι και κατηγοριες,και στο φιναλε να φτασει το πραμα να λεει ο ενας για τον αλλον ξανα;
Συγνωμη παιδια,αλλα μ'αρεσει να λεω τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη.Ειμαι αντικειμενικος και το εχω αποδειξει νομιζω.

Δεν νομίζω να κατηγόρησε κανείς κανένα ίσα ίσα εγώ το γύρισα στην πλάκα κατηγορώντας τον φίλο μου sefis! :D Επειδή όμως το βλέπω να ξεχειλώνει το θέμα , έχει δίκιο ο τρελός κάστορας να το διαγράψουμε ή να το κλείσουμε. :roll:


Kαλησπερα Ισιδωρε.Υπονοουμενα αφεθηκαν στον αερα.Αυτο δεν μπορεις να το αρνηθεις.
Θα συμφωνησω ομως κι εγω σ'αυτο που ειπε ο τρελοκαστορας,και συμφωνεις κι εσυ.Διαγραψτε το θεμα και παμε γι'αλλα :)


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92694 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 21:10 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
stameiz έγραψε:
Η τελευταια προταση σου Θανο ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει και εχω δει γραμμενο σε φορουμ σχετικα με το χομπι μας.μακαρι να ενωθουν οι γνωσεις ολων ωστε αυτους τους δυσκολους καιρους να δωσουμε μια νεα πνοη αισιοδοξιας μεσα απο την αγαπη μας για το θαλασσινο ενυδρειο..

αλήθεια μήπως από αυτή εδώ την κουβέντα γεννηθεί κάτι απίστευτο? Μήπως μετά το FS αρχίσει να συζητείται το θέμα σοβαρά?

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92696 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 21:15 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 22:02
Δημοσιεύσεις: 1565
Τοποθεσία: evosmos,thessaloniki, greece
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Isidoros έγραψε:
stameiz έγραψε:
Η τελευταια προταση σου Θανο ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει και εχω δει γραμμενο σε φορουμ σχετικα με το χομπι μας.μακαρι να ενωθουν οι γνωσεις ολων ωστε αυτους τους δυσκολους καιρους να δωσουμε μια νεα πνοη αισιοδοξιας μεσα απο την αγαπη μας για το θαλασσινο ενυδρειο..

αλήθεια μήπως από αυτή εδώ την κουβέντα γεννηθεί κάτι απίστευτο? Μήπως μετά το FS αρχίσει να συζητείται το θέμα σοβαρά?


νομιζω οτι επιβαλεται.. :)

_________________
Σταμάτης


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92697 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 21:15 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 20 Μάιος 2008, 13:40
Δημοσιεύσεις: 5264
Images: 2
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times
Experience in Years: 18
Type of Aquarium: Not yet
Εγώ πάντως να σας πω ότι μου έχεται λύψει πάρα πολύ και εμένα πραγματικά(αυτό ακούγεται λίγο αδελφίστικο :D )
μόλις τελειώσω κάποια πολύ συμαντικά θέματα, όπως του γάμου μου και του πτυχίου μου που αυτό είναι το τελευταίο σίγουρα θα είμαι πάλι κοντά σας με νέα σχέδια και πειράματα! μουαχαχαχαχα!! :twisted:

Τώρα για τα υπόλοιπα τα είπατε νομίζω όλοι, μαζευτείτε, εμπρός!!!!
θα έρθω και εγώ σύντομα :wink: :)

_________________
Εικόνα
''simplicity is genius''
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κριμα και παλι κριμα...
#92698 Δημοσιεύτηκε: 22 Ιαν 2013, 21:17 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 11 Απρ 2008, 22:35
Δημοσιεύσεις: 1960
Τοποθεσία: Πετρούπολη-Ίλιον
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 8
Type of Aquarium: Big (500-1000)
Στράτο, Ισίδωρε, Θάνο, Βασίλη, διαφωνώ και προτείνω να αφήσουμε το θέμα ως έχει για να το έχουμε ως μνημόνιο του πόσο "βλαμμένοι" μπορούμε να γίνουμε όσοι μοιραζόμαστε την τρέλα του να σφηνώνουμε κοράλια στους βράχους (clopyright Gemanolo). Ας ανατρέχουμε όλοι μας εδώ πριν γράψουμε και να αναρωτιώμαστε αν αυτά που γράφω θα τα έλεγα σε μια συνάντηση με το Στράτο τον Ισίδωρο το Θάνο και το Βασίλη κατά πρόσωπο! Νίκο δεν με ενδιαφέρει τι έγινε και τι θα γίνει, να προχωρήσουμε παρακάτω και να τα αφήσουμε πίσω μας, σαν μεγάλα αγοράκια;

ΥΓ Θέλω να απολαύσω τον "Ιταλικό" Βορρά, θα με αφήσετε???? :lol:

_________________
Φιλικά
Γιάννης


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 38 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα   Συγγραφέας   Απαντήσεις   Προβολές   Τελευταία δημοσίευση 
Ανοιχτά και αύριο Κυριακή (16/07/23)!!!

στο Aquariumshop.gr

aquariumshop

0

47

15 Ιούλ 2023, 20:41


Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com