Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 28 Μαρ 2024, 12:45

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 74 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
#4390 Δημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2007, 23:13 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 26 Νοέμ 2006, 01:32
Δημοσιεύσεις: 151
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
antesco έγραψε:
Κάτι ακόμα πιο δυνατό !!! (γίνεται άραγε ; ) άρχισε ΗΔΗ να ψήνεται....

:lol:


Σε τετοια επιπεδα δεν ξερω αν εχει ουσια να μιλαμε για πιο δυνατο ή οχι :D ;)

_________________
Μάνος Ματσάκης - Manogr
http://www.reef.gr


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4394 Δημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2007, 23:19 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 13:46
Δημοσιεύσεις: 222
Τοποθεσία: ATHENS-VRILISSIA
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Να έρθει ίσως μαζί με τους φίλους του Helmut και Robert ???

Αν μιλάνε βέβαια όπως αυτός θα χαζέψουμε θα θέλουμε 3-4 μαγνητοφωνάκια. Εδώ μόνος του και μας έδωσε ερεθίσματα για κανα εξάμηνο!! :D

_________________
Φιλικά, Ανδρέας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4397 Δημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2007, 23:29 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 16 Δεκ 2006, 12:48
Δημοσιεύσεις: 40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Μάνο τα συγχαρητήρια μου για την επαγγελματική μετάφραση.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4398 Δημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2007, 23:36 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 13:46
Δημοσιεύσεις: 222
Τοποθεσία: ATHENS-VRILISSIA
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Εγώ πέθανα στο γέλιο με τα σχόλια του Calfo για την .... Γιαπωνέζικη μετάφραση του Θάνου :D

Και οι δύο μεταφραστές ήταν ο καθένας με το δικό του στυλ πολύ καλοί και δεν ενοχλούσαν και τους υπόλοιπους που άκουγαν απευθείας στα αγγλικά!!

_________________
Φιλικά, Ανδρέας


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4401 Δημοσιεύτηκε: 22 Απρ 2007, 23:49 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 21:41
Δημοσιεύσεις: 98
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Να ευχαριστήσω και εγώ τους μεταφραστές , ήταν άψογοι :!: ………Μήπως ήμουνα ο μόνος σκράπας που δεν ήξερε αγγλικά.. :( :( :roll:


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4402 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 00:24 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 20:29
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Να πω και εγώ με την σειρά μου ότι η εκδήλωση ήταν απσογη
και ενα μεγάλο Μ Π Ρ Α Β Ο στον θάνο που εφερε εις πέρας αυτη την ιδέα.

Επησης η συζήτηση ηταν πολύ επεικοδομιτική ιδιέταιρα στις κατ' ιδίαν συναντήσεις σε ενυδρια φιλων που έγιναν και μας εχει δωσει τροφή για πολύ κουβέντα και προβληματισμους στην συνέχεια.
_________________


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4405 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 06:15 
Χωρίς σύνδεση
Montipora (2000+)
Montipora (2000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 11 Απρ 2007, 19:40
Δημοσιεύσεις: 2589
Τοποθεσία: Πετρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Fish-Only
Ενα μεγάλο Μ Π Ρ Α Β Ο σε όλους και ειδικά στο Θάνο, επίσης στα forum που ένωσαν τις δυνάμεις τους και διοργάνωσαν με επιτυχία μια τέτοια εκδήλωση.
Οσοι ήμασταν εκεί το καταλάβαμε.Για τον χρόνο, χρήμα, και προσπάθεια που δαπάνησαν για την διοργάνωση, και που στέφθηκε κατά την γνώμη μου με μεγάλη επιτυχία.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4411 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 08:57 
Χωρίς σύνδεση
Tang (1000+)
Tang (1000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 26 Μαρ 2007, 12:18
Δημοσιεύσεις: 1493
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Και απο εμενα τα συγχαρητηρια μου στο φιλο Θάνο για την καταπληκτικη οργανωση και για ολο το κοστος που ανιδιοτελώς επομιστηκε (Τα καλα πρεπει να τα λεμε και να τα ξαναλεμε),οπως επίσης και ολων των υπολοιπων φορεων(forums) καταστηματων και των παιδιων που συνεβαλαν για ολη αυτη την καταπληκτικη εκδηλωση.Πρεπει παντως να σημειωσουμε και το πολυ καλο επιπεδο ολων των συμμετεχόντων.Πραγματι σεμιναριο για ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ!!!!!!!!!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4413 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 09:49 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 14 Δεκ 2006, 06:22
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: perissos,athens
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
θα ηθελα να πω οτι ηταν εμπειρια ζωης, δεν το λεω ομως γιατι ελπιζω να οργανωθει ξανα κατι τετοιο στο μελλον.....
ο anthony φοβερος, με χιουμορ, και σιγουρα ξερει να μεταδιδει τις γνωσεις του....
κριμα για αυτους που δεν μπορεσαν να ερθουν, και πιστευω αν οργανωθει ξανα κατι τετοιο, πρεπει να κλεισουμε μια αιθουσα μεγαλυτερη, για να δωσουμε την δυνατοτητα να παρευρεθουν ολοι...
επισης νομιζω οτι η τεχνικη φωτογραφησης θα μπορουσε να μην μπει καθολου στο προγραμμα, ηταν το μονο σημειο που ψιλοβαρεθηκα, και να αφιερωναμε πιο πολυ χρονο στις ερωτοαπαντησεις...

μπραβο σε ολα τα παιδια που βοηθησαν να πραγματοποιηθει αυτο το σεμιναριο και ενα μεγαλο μπραβο στον Θανο που ηταν ο αρχικος και ο κυριως οργανωτης του μεγαλου αυτου γεγονοτος...


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4415 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 12:54 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 23 Απρ 2007, 12:48
Δημοσιεύσεις: 16
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Καταρχην , ειμαι ο Tricky που καποιο προβλημα με το log in με εκανε να αλλαξω Nickname :)

Τα δικα μου σχολια για την εκδηλωση.

Η επιλογη του ξενοδοχειου ως τοποθεσια ηταν καλη...η επιλογη της αιθουσας θα ηταν επισης καλη αν μπορουσαν οι συμμετεχοντες να βλεπουν τα slides ή τι εκοβε/εραβε ο Calfo .Προσωπικα,αν και καθημενος στην τριτη σειρα, δεν εβλεπα τα μισα slides ουτε τι ακριβως εκανε ο Calfo. Κατα τα αλλα, η ακουστικη ηταν καλη και οι οργανωτες εκαναν οτι καλυτερο ωστε η μεταφραση να ειναι αμεση και σωστη.

Ο Καλφο , ως ομιλητης , ηταν πολυ καλος ...δυσκολα βαριοσουν να τον ακους αφου με τη αμεσοτητα και το χιουμορ του κερδισε ευκολα το κοινο...επισης φανερο ηταν οτι κατεχει το αντικειμενο και την τεχνη του να μεταδιδει γνωσεις και εμπειριες...

...δυστηχως ομως , κατα την ταπεινη μου γνωμη , η ολη εκδηλωση ξεκινησε λαθος και σε συνδιασμο με την φτωχη διαχειριση του διαθεσιμου χρονου δεν με εκανε να νιωσω οτι κερδισα κατι ουσιαστικο ή οτι λυθηκαν θεμελιωδεις αποριες του εγχωριου θαλασσινου χομπι.Η θεματολογια δεν ηταν σωστα δομημενη και σιγουρα δεν απευθυνοταν στο μεσο χομπιστα οχι ομως απο πλευρας προαπαιτουμενων γνωσεων .Κυριως, αφηνε μια γευση στον ακροατη οτι ακουει κατι που δεν τον αφορα ιδιαιτερα (πως θα κλεισουμε τη σακουλα μεταφορας ψαριων για μακρυ ταξιδι , στα ποσα κοβουμε την ανεμωνη για Frag trading κλπ).

Το αποτελεσμα ηταν να περασει η ωρα (ομολογουμενως, γρηγορα και αυτο οφειλεται στην αμεσοτητα του ομιλητη) και οι τελευταιες δυο ενοτητες (Φωτογραφια και Ανοιχτη συζητηση) ουσιαστικα δεν εγιναν ποτε.

Θα προτιμουσα να ακουσω τις αποψεις του Καλφο για τα θεματα αυτα που θα με κανουν και εμενα καποτε ''εμπορο'' κοραλιων και οχι τι να κανω λες και ειμαι τωρα ...

Την αποψη του δηλαδη πανω στο θεμα του φωτισμου , της κυκλοφοριας , της φιλτρανσης , των προσθετων , των παραμετρων , της συμβατοτητας κλπ ... μεσα απο παρενθεσεις/σποντες που εκανε στην ομιλια του , φαινοταν οτι ειχε πολυ ενδιαφερουσες αποψεις πανω σε αυτα τα θεματα και ηταν κριμα που ,εξαιτιας της λανθασμενης θεματολογιας , δεν καταφερε να επικεντρωθει μονο σε αυτα.

Οπως και να εχει , προσωπικα συγχαιρω τους οργανωτες της εκδηλωσης αφου η προθεση τους για την βελτιωση του χομπι στην Ελλαδα ειναι δεδομενη και φανηκε στην εκδηλωση ...

Φιλικα ,
Βασιλης


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 74 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com