Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 29 Μαρ 2024, 01:24

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 74 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
#4446 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 18:39 
Χωρίς σύνδεση
Montipora (2000+)
Montipora (2000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 08 Δεκ 2006, 13:20
Δημοσιεύσεις: 2080
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Ρε Ισίδωρα βγάλε την φωτογραφία και το sohalάκο μου .... ξέρεις περι πνευματικής ιδιοκτησίας?

Σε ορισμένα συμφωνώ με τον Βασίλη. Σε άλλα όχι..

Να πω ότι τελικά θα μπορούσε να είχε γίνει και στον χώρο του Συλλόγου, που θα μπορούσαμε να το παμε....12 ώρο. Δεν βρήκα στον συγκεκριμένο χώρο κάτι καλύτερο (εκτός τον projectorα)... :D
Αλλά δεν πειράζει.
Άντε την άλλη φορά στον Hilton με 300 άτομα!!!
Επίσης στενοχωρήθηκα πάρα πολύ που δεν ήρθαν τα περισσότερα παιδιά από το marine. Ειλικρινά δεν το περίμενα. Τους το έγραψα όμως και ας με συγχωρέσουν..... :(


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4447 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 19:26 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 26 Νοέμ 2006, 01:32
Δημοσιεύσεις: 151
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Triggy έγραψε:
Μανο θα πω οτι σχολιαζεις τα δικα μου σχολια με λαθος τροπο :

-Ποια αρχη επιβαλλει σε καποιον να μην σχολιαζει κατι εφοσον ειχε τη δυνατοτητα αμεσα ή εμμεσα να επηρεασει εκ των προτερων ενα γεγονος ?
Δεν μπορουμε να λεμε '' Τι μας τα λες τωρα αφου μπορουσες να τα πεις απο πριν'' !!

-Αν οι αποψεις μου περι λανθασμενης διαχειρισης του διαθεσιμου χρονου σε βρισκουν εντελως αντιθετο τοτε δεν υπαρχει λογος να τις σχολιαζεις.Ισως να μην ακουσα εγω αυτα που θα ηθελα περισσοτερο να ακουσω.

-Οσο αφορα τα κουλουρακια και τις προσβολες , σορυ αλλα κυνηγας μια μανουρα και εγω δεν θα σε βοηθησω ... αν η αιθουσα ηταν διαθεσιμη πχ μεχρι της 19:00 , θα φευγαμε ? εγω αυτο ειπα απλα και δεν ηθελα ουτε να θιξω, ουτε να προσβαλω κανενα.Και φυσικα δεν προτεινα να το καναμε οκλαδον στην Πλατεια Ομονοιας μονο και μονο επειδη θα ηταν δωρεαν.

Και επειδη γραφω καποιο καιρο σε φορουμ και εχω μαθει να μην κανω τον κινεζο οποιος προσβαλεται με τα σχολια μου , ας μου το επισημανει προσωπικα ο ιδιος και εχει τη συγνωμη μου προκαταβολικα.


Για να ξεκαθαρισω λιγο τη θεση μου...
Δεν σου ειπα οτι δεν εχεις δικαιωμα να σχολιασεις! Μακρια απο μενα τετοια πραγματα! Απλα επειδη οντως η ιδεα για το 2ημερο ηταν καλη ειπα οτι ισως να μπορουσε να γινει αν το ειχες πει πριν...ισως και εσυ, οπως και εμεις, να το σκεφτηκες μετα...απλα ηθελα να τονισω οτι δεν εγινε μια κλειστη διοργανωση, θα μπορουσες να εχεις παρεμβει.
Για το θεμα του χρονου δεν ειμαι αντιθετος σε αυτα που λες! Απλα καθε ενας εχει αλλα ενδιαφεροντα οποτε ποτε κανεις δεν θα ηταν ικανοποιημενος...και εγω π.χ. δεν ηθελα την ομιλια περι φωτογραφιας στη συγκεκριμενη φαση αλλα καποιοι αλλοι ηθελα κτλ κτλ
Οσο αφορα τη διαθεσιμοτητα της αιθουσας θεωρεις οτι θα ηταν σωστο να τον ξεζουμισουμε τοσο πολυ?? Μιλαγε 5 ωρες σερι χωρις να εχει φαει τιποτα! Ισως να μπορουσαμε να παρουμε και αλλη παραταση...θα ηταν σωστο ομως ?

Για το θεμα με τα κουλουρακια :) και επειδη γνωριζω οτι ξερεις να γραφεις σε forum εξακολουθω να την θεωρω "ασχημα" διατυπωμενη...αλλα δεν αξιζει να δωσουμε αλλη εκταση ;) Πιστεψε με δεν κυνηγαω καμια μανουρα...και ας με λενε Μανο :lol:

accnt έγραψε:
Να πω ότι τελικά θα μπορούσε να είχε γίνει και στον χώρο του Συλλόγου, που θα μπορούσαμε να το παμε....12 ώρο. Δεν βρήκα στον συγκεκριμένο χώρο κάτι καλύτερο (εκτός τον projectorα)...


Σκεψου 100 ατομα να θελουν καφε και να προσπαθουν να τον φτιαξουν μονοι τους ! Θα γινοταν χαος!! Ισως ακουγεται ασημαντο αλλα σιγουρα θα προεκυπτε...λογο δουλειας εχω κανει αρκετες εκδηλωσεις και ξερω... Απο εκει και περα ισως η περιοχη να μην βολευε πολλους... οσο αφορα το 12ωρο, ισχυουν τα παραπανω! Ναι ειναι πολυβολο αλλα δεν ειναι superman! :D

_________________
Μάνος Ματσάκης - Manogr
http://www.reef.gr


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4448 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 19:33 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 06 Δεκ 2006, 11:22
Δημοσιεύσεις: 121
Τοποθεσία: ΤΡΙΚΑΛΑ
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
παιδια πιστευω πως καθε αρχη και δυσκολη.
δεν νομιζω οτι μειωνεται η επιτυχια του γεγονοτος αν εγιναν καποια λαθη και παραλειψεις απο τον οποιοδηποτε.
και σε καμμια περιπτωση η προσπαθεια του θανου και των αλλων παιδιων που με τον ενα ή τον αλλο τροπο συντελεσαν σε αυτη την προσπαθειαδεν πηγε στραφι.
.το αντιθετο μαλιστα.
ας γινονται συχνα τετοια και ας γινονται και λαθη.αλιμονο.
γιαννη για τα παιδια του marine που γραφεις σου παραθετω αυτουσιο αυτο που εγραψα και εκει.

<<γιαννη πιστευω πως αδικουμε την ολη προσπαθεια και το γεγονος το ιδιο.
θα ητανε πολυ φθηνο απο οποιονδηποτε να δωσει καποια γραμμη και ακομη πιο αφελης θα ητανε αυτοσ που τυχον θα ακολουθουσε τετοιου ειδους γραμμη.
εγω προσωπικα αδυνατουσα να κατεβω λογω μνημοσυνου.
εκτιμω οτι και εδω οπως και στο φορουμ του θανου καλο θα ειναι να ανοιξει καποιο τοπικ που να εχει σχεση με οτιδηποτε νεο μαθατε οσοι παρευρεθηκατε στο σεμιναριο και να το μεταδωσετε και σε μας.
ολα τα αλλα ειναι κριμα και πιστευω οπως προανεφερα οτι αδικουνε ολα τα παιδια>>

_________________
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4449 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 19:49 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 20:39
Δημοσιεύσεις: 5925
Images: 1
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: I am not a hobbyist
Κύριοι χωρίς να ήμουν παρόν και χωρίς να θέλω ούτε να προσβάλω, ούτε να θίξω κανένα θα περίμενα να έχετε ξεκινήσει συζητήσεις σχετικά με αυτά που είπε ο Calfo και όχι με τα παρελοιπόμενα του meeting :roll: Το όλο θέμα της συζήτησης μου θυμίζει Γάμο , όσο τέλειο και να τον οργανώσεις όλο και κάποιος θα φύγει δυσαρεστημένος!!!Πάλι συγνώμη αν θίχτηκε κάποιος που αυτά που είπα!


ΥΓ. Να ευχαριστήτε την τύχη σας που μένετε στην Πρωτεύουσα και εχετε την δυνατότητα να συμμετέχετε σε τέτοια happenings και που κάποιοι φροντίζουν να εμπλουτίζουμε τις γνώσεις μας :)

_________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4450 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 19:58 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 23 Απρ 2007, 12:48
Δημοσιεύσεις: 16
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Manogr έγραψε:
Για το θεμα με τα κουλουρακια :) και επειδη γνωριζω οτι ξερεις να γραφεις σε forum εξακολουθω να την θεωρω "ασχημα" διατυπωμενη...αλλα δεν αξιζει να δωσουμε αλλη εκταση ;) Πιστεψε με δεν κυνηγαω καμια μανουρα...και ας με λενε Μανο :lol:


Ισως να εχεις δικιο και να μην ακουστηκε καλα αυτο ...σε καμμια περιπτωση δεν ηθελα να θιξω οσους τα προσεφεραν και αν εγινε , ηδη τους εχω ζητησει συγνωμη σε προηγουμενο ποστ.

Δεν θα κρυφτω , ουτε θα το παιξω υπερανω : η δικη μου συμβολη σε αυτην την εκδηλωση ηταν απλα αυτη της συμμετοχης...ουτε κουραστηκα,ουτε αγχωθηκα...πρεπει λοιπον να μου επιτρεψετε τις οποιες -αποστασιοποιημενες απο αισθηματα δικαιωσης- παρατηρησεις μου.
Σας διαβεβαιω οτι θα μπορουσα να ζησω εγω,τα ψαρια και τα κοραλια μου χωρις να τις διατυπωσω και απλα να ελεγα οτι ολα ηταν super...

Παντα φιλικα ,
Βασιλης


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4451 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 20:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 17 Δεκ 2006, 23:32
Δημοσιεύσεις: 9
Τοποθεσία: Pennsylvania
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Hello, my friends :)

I don't think I can think you enough for your very kind words and gracious hospitality... but please let me try :) I truly had a fabulous time every minute of my visit! Most of all, I have enjoyed and learned from the extensive conversations inside and out of the meeting with you. For me, that is the best part of hobby events... information exchange and felloship. I pray that you all continue to work together to develop the marine hobby in Greece for the benefit of present and future hobbyists. The education we get from our "learning centers" (aquariums) extends so much farther than ourselves. It affects our children and our friends that we share these exciting creatures with... and it affects the reefs that we admire and conserve.

I look forward to helping you to continue to succeed... and seeing you all again very soon :)

with kind regards,

Anthony

_________________
_____________________________________________
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." Aesop


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4454 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Τhank you for everything Anthony. :D

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4455 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 20:58 
Χωρίς σύνδεση
New member (10+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 20:29
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Hello Anthony,

I think that we own you apologize for your wearisome task.
And many many thanks, not because you solved all our problems for the hobby but because with your fully answers to our questions you extend our conversations for a long time witch is the best for the hobby I think.

Kindest regards :hello2:

Chris


Τελευταία επεξεργασία από niouch και 23 Απρ 2007, 21:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4456 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 21:07 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Ωπα ο Χρηστακης το αγγλικο!! :shock: :D

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#4458 Δημοσιεύτηκε: 23 Απρ 2007, 21:16 
Χωρίς σύνδεση
Montipora (2000+)
Montipora (2000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 11 Απρ 2007, 19:40
Δημοσιεύσεις: 2589
Τοποθεσία: Πετρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Fish-Only
Τα ίδια τα γνωστά. :evil:
Μια φορά κι ενα καιρό............


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 74 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com