Loading...

OPEN REEF - ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΥΦΑΛΩΝ

ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ, ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΡΕΑ !
Τώρα είναι 28 Μαρ 2024, 14:24

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 111 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
#5978 Δημοσιεύτηκε: 09 Μάιος 2007, 05:54 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
:D πες τα ρε Γιώργο !!!

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#5998 Δημοσιεύτηκε: 09 Μάιος 2007, 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 20:39
Δημοσιεύσεις: 5925
Images: 1
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: I am not a hobbyist
Γιώργη και εσύ στο κλάμπ των πονεμένων είσαι? :cry:

_________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#6009 Δημοσιεύτηκε: 09 Μάιος 2007, 19:16 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 25 Νοέμ 2006, 21:05
Δημοσιεύσεις: 9917
Images: 107
Τοποθεσία: Athens, Greece
Has thanked: 19 times
Been thanked: 25 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 11
Type of Aquarium: Quite Big (1000+)
Gandalf72 έγραψε:
Το κακό είναι ότι βλέπει την κατάντια σας ο Σώκρατες και μας παραμυθιάζει με Μπόρχες και Ντομίδες... :evil:



gavros :cry:

_________________
Θάνος
antesco@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#6011 Δημοσιεύτηκε: 09 Μάιος 2007, 19:19 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 20:39
Δημοσιεύσεις: 5925
Images: 1
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: I am not a hobbyist
Είδες σε μία ολόκληρη πρόταση τι μας κάνει ένα "ΜΑΣ"!!Δεν το είδα ρε παιδιά :?

_________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#6114 Δημοσιεύτηκε: 12 Μάιος 2007, 13:46 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 06 Δεκ 2006, 18:11
Δημοσιεύσεις: 205
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Και επανέρχομαι στο θέμα λέγοντας ότι οι ελληνικές ομάδες δεν πρόκειται να πάνε μπροστά. :?
Δείτε αχαριστία με την περίπτωση Ριβάλντο.Ο παίκτης που κέρδιζε μόνος του ΠΑΟ και ΑΕΚ και λοιπούς, φεύγει δακρυσμένος και πληγωμένος απ'την Ελλάδα,λες και δεν είχαν 500.000 ευρώ. :evil:
Τι να τα κάνω εγώ τα 10 πρωταθλήματα, τι να το κάνει ο φίλαθλος του ΠΑΟ το ετήσιο "τρισάγιο" για το Γουέμπλεϊ. Mετά το Εuro,όλα αυτά μας φαίνονται πολύ ψεύτικα και δε μας γεμίζουν. :(
Θέλουν όλοι κράξιμο,ανεξαιρέτως...

_________________
Γιώργος


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#6115 Δημοσιεύτηκε: 12 Μάιος 2007, 13:51 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 20:39
Δημοσιεύσεις: 5925
Images: 1
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: I am not a hobbyist
Ξαναπέστα Γίωργαρε!!!
ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ είμαστε :x

_________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#6122 Δημοσιεύτηκε: 12 Μάιος 2007, 19:14 
Χωρίς σύνδεση
ReefMaster (10000+)
ReefMaster (10000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 07 Δεκ 2006, 23:48
Δημοσιεύσεις: 12958
Images: 89
Τοποθεσία: Ηelliniko-Athens
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times
Blog: View Blog (1)
Experience in Years: 10
Type of Aquarium: Medium (100-500)
Ti εγινε ακριβως ρε παιδια? :roll:

_________________
4-8-2006 :binky:

Εικόνα

Το εγκεφαλικό προϋποθέτει εγκέφαλο.,,
........................Μην αγχώνεστε μερικοί..
isidoros@openreef.gr


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#6123 Δημοσιεύτηκε: 12 Μάιος 2007, 19:21 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 16 Μαρ 2007, 00:51
Δημοσιεύσεις: 9030
Images: 2
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: Big (500-1000)
Διαβάστε τα όσα αποκάλυψε ο Ριβάλντο...

"Θέλω να ξεκαθαρίσω τα πράγματα. Θέλω να είναι όλα απόλυτα ξεκάθαρα. Όλα τα λόγια που θα πω εδώ είναι αληθινά. Είναι πραγματικότητα, γιατί σε όλη τη ζωή και καριέρα ήμουν τίμιος και ειλικρινής. Ένας πολύ απλός άνθρωπος και πολύ εύκολος να λύνω οποιοδήποτε πρόβλημα. Ήρθα εδώ για να συζητήσω αναφορικά με το θέμα του συμβολαίου μου και ό,τι έχει συμβεί.

Είχα την ευκαιρία μιλήσω με τον πρόεδρο, αφού όλοι σας ξέρετε από πέρσι, πως αν τα παιδιά μου δεν ήταν εδώ μαζί μου, θα ήταν πολύ δύσκολο να συνεχίσω στον Ολυμπιακό. Υπήρχε μια μικρή πιθανότητα τα παιδιά από τον πρώτο μου γάμο που μένουν στη Βραζιλία να έρθουν μόνιμα εδώ και ζήτησα από την πρώτη σύζυγό του να τα αφήσει. Πράγματι δέχθηκε να έρθει στην Ελλάδα και να μείνει. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον πρόεδρο, αλλά δεν μπορούσα να τον βρω, ενώ γυναίκα μου του έστειλε μήνυμα. Ήδη είχα γράψει τα παιδιά σε σχολείο, αλλά χρειαζόταν η υπογραφή του νέου συμβολαίου, κάτι γραπτό, κάτι επίσημο από τον Ολυμπιακό για να υπάρχει η νομιμότητα.

Πήγα στο σπίτι του προέδρου και τα συζητήσαμε αυτά. Δέχθηκε μάλιστα να μιλήσουμε για το θέμα του συμβολαίου, όπως επίσης για το διαμέρισμα, το οποίο, όπως μου είπε, θα πλήρωνε ο ίδιος από την τσέπη του. Μου τόνισε πως το συμβόλαιο θα παραμείνει ως έχει. Ήταν όλα μέλι γάλα. Απλά μου είπε ότι επειδή υπάρχουν κάποιοι παίκτες που λήγουν τα συμβόλαιά του, εκείνη τη στιγμή δεν ήθελε να υπογράψω το δικό μου. Δεν ήθελε να χαλάσει το κλίμα. Γιατί αν υπέγραφε συμβόλαιο ο Ριβάλντο, τι θα γινόταν με τους άλλους; Συμφωνία όμως υπήρχε. Εγώ αν μου το λέει κάτι ο πρόεδρος το πιστεύω. Μου είχε άλλωστε επισημάνει να μην ανησυχώ.

Από Φεβρουάριο μέχρι πρόσφατα ήταν οι πιο ευτυχισμένες ημέρες στην Ελλάδα. Το συμβόλαιο μου ήταν θέμα ημερών, ενώ η οικογένειά του ήταν όλη κοντά μου. Έκανα τόσα σχέδια ψάχνοντας μάλιστα να αγοράσω σπίτι στην Ελλάδα. Είχα αποφασίσει μία ριζική αλλαγή στη ζωή μου και σήμερα συμβαίνει κάτι τέτοιο. Δύο ημέρες έχω να κοιμηθώ. Ποτέ δεν μπορούσα να αμφιβάλω για το λόγο του προέδρου. Έτσι είναι όμως η ζωή.

Την Παρασκευή είχε προγραμματιστεί ραντεβού με τον κ. πρόεδρο. Εδώ και 15 ημέρες προσπαθούσα τον βρω, γιατί κυνηγούσα το θέμα της παραμονής στην Ελλάδα, αλλά δεν τα κατάφερα. Κανένας δεν μου έδινε απάντηση. Όπως σας είπα, χρειαζόμουν το συμβόλαιο ή ένα χαρτί από τον Ολυμπιακό για να πάρουν τη βίζα τα παιδιά μου. Πήγα την Τετάρτη, αλλά ο κ.Λούβαρης δεν με δέχθηκε. Ήταν σε σύσκεψη.

Εγώ ήμουν πάντα συνεπής σε όσες ομάδες έπαιξα. Πολύς κόσμος όταν ήρθα στην Ελλάδα είπε πως αυτός ο παίκτης ήρθε μόνο για τα λεφτά, είναι γέρος. Εγώ όμως είμαι ένας άνθρωπος που σέβομαι τον εαυτό μου, αγαπάω αυτό που κάνω. Παίζω με ευχαρίστηση και νομίζω ότι το έχω αποδείξει.

Την Παρασκευή ο κ. Λούβαρης με δέχθηκε ακριβώς επειδή σας είχα καλέσει γι' αυτήν την συνέντευξη και μου είπε ότι θέλει να μιλήσει μαζί μου είτε Δευτέρα είτε Τρίτη και εγώ του είπα ότι είχα ραντεβού την Παρασκευή. Αυτός, όμως, μου απάντησε πως δεν ήξερε για κάποιο ραντεβού. Δεν μπορούσα να καταλάβω αν ο πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος συνεννοούνται. Αυτό μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν ήθελε να μου το πει κατάμουτρα.

Μου είπε κάτι και δεν το τήρησε. Τώρα είναι διαφορετικά τα πράγματα. Δεν χρειαζόταν να ζητήσω να μιλήσω με τον κ. Λούβαρη. Είχα συνεννοηθεί απευθείας. Πήγα απλώς να με δει τι ήθελε. Μου έκανε προσφορά ένα συμβόλαιο, αφού μου επισήμανε πως δεν ήξερε για καμία συμφωνία του Ριβάλντο με τον κ.πρόεδρο. Όμως την ημέρα που ήμουν με τον κ. πρόεδρο, τον είχε πάρει τηλέφωνο. Και ο κ.Λούβαρης μου είπε πως δεν είχε ιδέα. Όταν μιλούσαν, πήρε συγκεκριμένα τον κ. Λούβαρη να του πει για το διαμέρισμα. Τον ρώτησε αν υπήρχε κάποιο διαμέρισμα άδειο και μετά από δύο ώρες πήρα τα κλειδιά από τον κ.Λούβαρη.

Την Παρασκευή ο κ. Λούβαρης μου έκανε την προσφορά, παρόλο που ο κ. πρόεδρος που δεν τήρησε αυτά που είχαμε συμφωνήσει, προσπάθησα να μειώσω τις αποδοχές μου, αλλά ο κ.Λούβαρης δεν μπορούσε να συμφωνήσει για κάτι τέτοιο. Είναι ευθύνη του προέδρου. Στις 22:00 το βράδυ μου τηλεφώνησε ο διερμηνέας ότι ο Λούβαρης μίλησε με τον κ. πρόεδρο και μου είπε ή έτσι ή τίποτα.

Θέλω να είμαι ξεκάθαρος μαζί σας και για όλους τους οπαδούς του Ολυμπιακού τους αγαπάω πραγματικά, καθώς ήταν οι καλύτεροι οπαδοί που είχε ποτέ. Εγώ δόξα τω Θεώ δεν έχω ανάγκη τα χρήματα. Έχω για εμένα, την οικογένεια μου, τα εγγόνια μου. Δεν είναι το χρήμα. Είναι η ειλικρίνεια. Ο Ολυμπιακός μου χρωστάει 390.000 ευρώ. Εγώ θα δωρίσω αυτό το ποσό. Έχω ένα ίδρυμα στην Ισπανία στο όνομά μου που βοηθάει άτομα. Μισά θα πάνε εκεί και τα υπόλοιπα στην Ελπίδα.

Δεν είναι το χρήμα. Εγώ πάντα ήμουν πολύ φτωχός, μπόρεσα και νίκησα στη ζωή, είμαι παρά πολύ καλά. Κάποια λεφτά λιγότερα δεν κάνουν τη διαφορά. Το σημαντικότερο να είσαι ευτυχισμένος και αυτή τη στιγμή εγώ δεν είμαι ευτυχισμένος. Ήταν μια μεγάλη απογοήτευση γιατί ποτέ δεν μπορούσα να αμφιβάλω για το λόγο του προέδρου. Δεν είναι για το χρήμα. Δεν με ενδιαφέρει. Αλλά από τη στιγμή που δεν τον εμπιστεύομαι γιατί να μείνω στον Ολυμπιακό. Αυτά ήθελα να σας πω. Εγώ θα μείνω μέχρι τέλους. Θα τιμήσω συμβόλαιο μου. Αλλά είμαι τόσο απογοητευμένος. Θα κάνουμε μια καλή φιέστα, αλλά εγώ δεν θα είμαι παρών.

Ποτέ δεν αντιμετώπισα σε οποιαδήποτε ομάδα, αυτό που αντιμετώπισα στον Ολυμπιακό. Και έτσι όπως ήμουν, ποτέ δεν μπορούσα να φανταστώ. Έχω μια τρομερή αγάπη, έχω συνδεθεί με τον κόσμο του Ολυμπιακού και την Ελλάδα. Έχω τρία παιδιά που γεννήθηκαν εδώ. Ποτέ δεν θα την ξεχάσω. Τον Δεκέμβρη ο πρόεδρος με φώναξε στο σπίτι, ζήτησε βοήθεια για το πώς θα έβγαινε από τη δύσκολη κατάσταση και προσπάθησα να βοηθήσω με τον καλύτερο τρόπο. Μου πρόσφερε τη θέση του τεχνικού διευθυντή και του είπα πως αν μπορέσω να φέρω τα παιδιά, θα ήθελε να παίξω άλλο έναν χρόνο, αλλά αλήθεια έμεινα πολύ ευχαριστημένος με την προσφορά. Βέβαια, θα ήθελα να βοηθήσω τον Ολυμπιακό στο γήπεδο κι όχι εκτός.

Ο Ολυμπιακός είναι πολύ μεγαλύτερος από τον πρόεδρο και από τον Ριβάλντο. Όλοι θα φύγουμε από αυτόν τον κόσμο, αλλά ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει. Θα είναι λυπηρό να σκέφτομαι και να μαθαίνει ότι ο Ριβάλντο αυτό και το άλλο, χωρίς να είμαι υπεύθυνος. Και ξέρετε ότι οι δημοσιογράφοι, αφού ενημερώνεται τον κόσμο, μάθετε για την αλήθεια. Μην προσπαθήσετε να ξεγελάσετε. Σας το ξεκαθαρίζω.

Όλα είναι αλήθεια. Ό,τι φτάνει στα αυτιά του προέδρου φτάνουν και σε εμένα. Πήγα όντως και έδωσα τρεις βαλίτσες γιατί είναι πράγματα που δεν τα χρειάζομαι. Έτσι όταν πηγαίνω στη Βραζιλία για διακοπές θα έχω λιγότερες αποσκευές. Δεν έχει καμία σχέση με το συμβόλαιο γιατί τα παιδιά μου εδώ και πάνε σχολείο και είναι γραμμένα για τον επόμενο χρόνο. Κι όλα αυτά γιατί εμπιστεύτηκα τον πρόεδρο. Έφερα εδώ την πρώην γυναίκα μου. Πολύς κόσμος το βρίσκει παράξενο. Και η οικογένεια της πρώην γυναίκας μου την κατηγόρησε.

Έκανα πολλές θυσίες για να μπορέσω είμαι στον Ολυμπιακό, για να είμαι ευτυχισμένος, για να είμαι κοντά στα παιδιά μου. Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω. Πρέπει να βάλω τη ζωή μου στην τροχιά που ήταν. Δυστυχώς". :evil:

_________________
Φιλικά ....Γιώργος.
Αν έχετε Mantis στο ενυδρείο σας να της μιλάτε καταλαβαίνουν περισσότερα από τον σκύλο σας.


Κορυφή
 Προφίλ Personal album  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#6128 Δημοσιεύτηκε: 13 Μάιος 2007, 07:46 
Χωρίς σύνδεση
Mandarin (100+)
Mandarin (100+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 06 Δεκ 2006, 18:11
Δημοσιεύσεις: 205
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
Γιώργος


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης:
#6130 Δημοσιεύτηκε: 13 Μάιος 2007, 09:18 
Χωρίς σύνδεση
Acropora (3000+)
Acropora (3000+)
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: 12 Δεκ 2006, 20:39
Δημοσιεύσεις: 5925
Images: 1
Τοποθεσία: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time
Experience in Years: 0
Type of Aquarium: I am not a hobbyist
Τελικά δεν είμαστε οι μοναδικοί αχάριστοι στο Ελληνικό (wanna be) ποδόσφαιρο :?

_________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 111 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron

TapaTalk Enabled


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com